Tiskovou konferenci Trumpovy kampaně uťala už i stanice Fox News

screenshot Fox News

Moderátor stanice Fox News přerušuje přenos z tiskové konference Trumpovy kampaně kvůli nepodloženým nařčením | FOTO: screenshot Fox News

„Dokud neuvede podrobnosti, které by toto podložily, nemohu si dovolit vám toto dále ukazovat,“ přerušil přenos z tiskové konference kampaně Donalda Trumpa moderátor televize Fox News ve chvíli, kdy zazněla opakovaná nařčení z volebních podvodů. Zmíněná zpravodajská televizní síť byla přitom k Trumpovi dlouhodobě velmi vstřícná.    

„Chceme, aby byl započítán každý legální hlas, a také chceme, aby každý nelegální hlas …. „ Tuto větu už Trumpova tisková mluvčí Kayleigh McEnany nedořekla, alespoň ne v televizním přenosu. I Trumpovi nakloněná televizní stanice Fox News totiž přenos vystoupení přerušila s vysvětlením, že dotyčná svá tvrzení nepodložila žádnými důkazy.

„Hou, hou, myslím, že musíme jasně říci: Ona nařkla druhou stranu z toho, že je nakloněná  podvodům a ilegálnímu hlasování,“ přerušil McEnany komentátor Fox News Neil Cavuto s tím, že bez důkazů její nařčení nemůže dále šířit. McEnany začala svou řeč četnými pomluvami demokratické strany. Protistranu nařkla z toho, že se ve sčítací místnosti pokoušela bránit pozorovatelům voleb v jejich práci.

Cavuto následně dodal, že nařčení druhé strany z podvodu je závažné obvinění, a ujistil diváky o tom, že pokud pro svá tvrzení předloží důkaz, odvysílá záznam od místa, kde přerušil přenos. Fox News navazuje na postup ostatních televizních stanic, které v minulých dnech ze stejného důvodu přerušily i přenos z brífinku prezidenta Trumpa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner