To bude dřív naočkován celý národ než “odborníci” vymyslí systém opatření

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (vlevo) a jeho předchůdce Jan Blatný (vpravo) (ČTK)

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (vlevo) a jeho předchůdce Jan Blatný (vpravo) | FOTO: ČTK

Amatérismus. Tohle slovo bude v učebnicích zapsáno u hesla “Koronavirus v Česku”. Dnes a denně nám totiž vládní představitelé dokazují, že nemají žádný systém, který by měl veřejnosti ukázat, jak budou vypadat pandemická opatření v různých dobách krize. Nově se tápající vláda rozhodla, že její “geniální” PES už nemá právo na život.

Dnešní vystoupení zbrusu nového ministra zdravotnictví jen pokračovalo v trendu měsíců minulých. Konkrétně se to projevilo v momentě, kdy se Petr Arenberger rozhovořil o protiepidemickém systému. 

Ministr, který byl do funkce dosazen proto, aby umožnil očkování ruskou vakcínou Sputnik V, ihned vyřešil problém, zvaný PES. Zatímco Jan Blatný sliboval, že už se blíží moment, kdy jeho novou verzi ministerstvo představí, jeho nástupce tvrdí opak.

Podle Arenbergera máme na psa zapomenout, protože se připravuje úplně nový systém. Je tedy jasné, že zase někdo lže. Jestli je to minulý nebo současný ministr zdravotnictví je celkem jedno. Důležité je, že žádný systém neexistuje. „Ti nahoře“ si tak mohou zakazovat a přikazovat, jak se jim slíbí, protože je nekontrolují žádná pravidla.

Současná vláda nedisponuje nikým dostatečně schopným vytvořit tabulku, podle níž se bude postupovat v různých fázích šíření nákazy. Tentokrát se ovšem čeká na opravdu funkční nástroj, ne jako prvně, kdy se ve třetím stupni uplatňovaly zákazy z “pětky” a podobně.

Supermanažer Babiš a jeho superministři však nedokáží najít nikoho, kdo by zvládl jednoduchý úkol splnit. Je tedy pravděpodobnější, že se systému dočkáme až v momentě, kdy už nebude třeba, protože v té době budeme mít všichni za sebou minimálně dvě očkování. S lehkou nadsázkou to připomíná často vysmívanou scénu z akčních filmů, v níž přijíždí policie hned potom, kdy hlavní hrdina přemohl všechny padouchy. Ale, vždyť mi teď vlastně prožíváme jeden velmi trapný film, takže není se čemu divit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]