To jste si opravdu mysleli, že si někdo troufne Babiše poslat k soudu?

Facebook

Monika a Andrej Babišovi mají dobrou náladu. | FOTO: Facebook

Zpráva o staženém trestním stíhání Andreje Babiše a jeho blízkých byla pro mnohé šok. Ti, kteří sledují premiérovo politické angažmá od jeho počátku, vyvedeni z míry nejsou. Druhý nejbohatší občan ČR totiž udělal všechno pro to, aby byl nedotknutelným. Použil k tomu mnoho užitečných idiotů, lží, peněz a manipulací. Díky tomu se stal jakýmsi kmotrem celé naší země.

Už skutečnost, že se podvodem na Čapím hnízdě tak detailně zabývala policie, byla nečekaná. Jak to, že si někdo dovolí vyšetřovat oligarchu? Svou roli v tom hrálo i to, že Babiš byl na začátku kauzy „pouhým“ ministrem financí. Navíc se ještě ve vrcholné politice pohyboval Milan Chovanec. Jediný sociální demokrat, který se dokázal majiteli hnutí ANO postavit.

Po minulých volbách už měl ovšem Babiš jako premiér, s nekonečnou podporou z Hradu, mnohem lepší pozici. Aby umlčel ty, kterým vadilo, že by mohl obsadit ministerstvo vnitra, daroval ho ČSSD. Konkrétně Janu Hamáčkovi, u nějž nikdy nehrozilo, že by s Babišem chtěl jakkoliv diskutovat. Měl tedy de facto svého člověka na místě, kde by se možná jednou mohl hodit.

FB TV Barrandov

Předseda sociální demokracie si možná zprvu myslel, že bude premiérovým partnerem. Rychle mu však bylo oznámeno, „s kým tančí“, a doporučeno, aby se uklidil a přijal roli přívěšku.

Z něj se ovšem postupem času stala rohožka, o níž si Babiš čas od času očistí boty, zablácené od svých problémů. Předseda vlády má totiž jistotu, že ho koaliční partner nepotopí. ČSSD je totiž bez vládního angažmá „vyřízená“ a musí si nechat všechno líbit.

Ministerskému předsedovi se podařil mistrovský kousek, které běžně používal v dobách své podnikatelské éry. Nepřátelsky převzal celý vládní kabinet a z ministrů za ČSSD udělal své poddané. Rezorty, které mu nijak nemohou pomoci, nechal být a s pomocí Miloše Zemana získal velmi důležité ministerstvo spravedlnosti.

Babiš totiž není nějaký „nazdárek“ a dobře ví, že žádný plán se neobejde bez zádrhelu. Proto bylo nutné mít jistotu, že i kdyby se celá „kampáň“ měla dostat až k soudu, někdo zatahá za příslušné nitky a bude po všem.

Tohle všechno sledují celé roky bezpáteřní poslanci hnutí ANO. Nevadí jim, že šéf je podvodník. Je to přece vůdce, který zařídí, že bude líp. Komunisté jsou zase vděční, že se aspoň zprostředkovaně dostali k moci. Svědomí nemají, takže je nemůže tížit. Bez viny ovšem nejsou ani sociální demokraté, okamurovci a lidovci.

repro Twitter

Ti všichni se totiž podíleli a podílejí na tom, že zničehonic může nějaká „vyšší moc“ přesvědčit státního zástupce, aby změnil názor, který zastává dlouhá léta. Každý, kdo nechal Babiše prosadit jakoukoliv drobnost, je na vině. Díky všem lidem, kteří nepovažovali slovenského podnikatelského predátora za hrozbu, řešíme nyní otázku právního státu.

Andrej Babiš nikdy neudělal nic, z čeho by neměl vlastní prospěch. Každá hloupost, s níž přišel a také ji dokázal zrealizovat, mu nějak pomohla. Koho neomámil svými výstupy na sociálních sítích, toho si koupil. Třeba i za peníze ze státního rozpočtu. Vždyť i schůzky ministrů za ČSSD s Alenou Schillerovou měly za následek uklidnění koaličních rozporů. Dokonce se přestalo mluvit o hrozbě odchodu sociálních demokratů z vlády. Tak mocné jsou peníze od Andreje.

S povědomím o tomto všem přece nešlo počítat s tím, že by protikorupční nepolitik k narozeninám dostal pozvánku k soudu. Všichni ti, kteří by ji mohli pro Babiše stvořit, si moc dobře uvědomují, jaké by to pro ně mohlo mít následky. U nás v zemi totiž nenajdeme žádnou obdobu Roberta Kennedyho, který si v 60. letech minulého století troufl bojovat s mafií.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner