To nejlepší z aktuálního vydání Revue FORUM: Monika Babišová, Tomáš Czernin nebo Sýrie

archiv

Už máte aktuální vydání Revue FORUM? Pokud ne, přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co obsahuje. A pak už stačí jen zajít do trafiky nebo číst elektronicky ZDE. Pokud už nechcete o žádné číslo přijít, můžete si také objednat předplatné.

Hlavním tématem Revue FORUM je manželka předsedy vlády Monika Babišová. Víte, jaká je její funkce? Je protektorka. Ano, hlídá impérium, se kterým dnes její muž nemá vůbec nic společného. Jak fungují svěřenské fondy AB Trust I a AB Trust II? Jaké to bylo, když Monika začala vystupovat na veřejnosti? A jaké to asi je, hlídat tak velký podnik? O tom všem se u nás dočtete.

Jako vždy také přinášíme několik zajímavých rozhovorů. Vyznáte se v situaci v Sýrii? Je to velmi složité, ale my jsme hovořili s novinářou Markétou Kutilovou, která situaci opravdu precizně popsala. Stojí za přečtení.

Možná jste také sledovali seriál Černobyl. Sešli jsme se s odbornicí Danou Drábovou, která nám popsala, co všechno na seriálu oceňuje, co jí vadí, ale samozřejmě jsme se věnovali i dalším otázkám kolem jaderné energetiky a bezpečnosti.

Hlavní rozhovor čísla jsme vedli s Tomášem Czerninem, kandidátem na předsedu TOP 09. Zajímala nás ale hlavně jeho zajímavá rodinná historie – i proto jsme s ním hovořili v Dymokurech, v sídle, které bylo Czerninům v restitucích navráceno.

Šéf ODS Petr Fiala shrnul argumenty z diskuze o zrušení přímé volby prezidenta, kterou započal v jednom z článků pro deník FORUM 24. Oblíbená rubrika Satyrovo FORUM se věnuje návratu veterána války o pomazánkové máslo Petra Macha. A zvolili jsme samozřejmě také Sraba měsíce. Velkou kauzou je ale v současnosti soud rodu Lichtenštejnů o majetek, který jim byl zabaven na základě Benešových dekretů, ač pod ně nespadali. Hovořili jsme s jejich právním zástupcem a můžete si přečíst jedinečné shrnutí celé kauzy.

Je toho mnoho. A stojí za přečtení!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner