Tohle vám v ČT asi neukážou, psal Okamura o záběrech, které ČT odvysílala o den dřív

Tomio Okamura (Facebook Tomio Okamura – SPD)

Tomio Okamura | FOTO: Facebook Tomio Okamura – SPD

„Tohle Vám v ČT asi neukážou. Podívejte se, jak imigranti rabují v Německu,“ rozčilil se v pondělí předseda SPD Tomio Okamura na svém facebookovém profilu. Šlo o záběry nepokojů, které vypukly po provedené kontrole kvůli držení drog. Ta vyvolala v německém Stuttgartu v noci na neděli 21. června rozsáhlé nepokoje spojené s rabováním. Při potyčkách bylo zraněno přes deset zasahujících policistů.

Jenže se jednalo o lež. ČT24 o nepokojích psala už v neděli v rozsáhlém článku. Události se též věnovala Česká televize v hlavní zpravodajské relaci Události na ČT 1 (čas 13:14). Tedy rovněž o den dříve, než vyšel status Tomia Okamury.

Grafiku vytvořila stránka Diagnóza Tomio Okamura

O nepokojích v německém Stuttgartu informovala většina českých médií. Výtržností po policejní kontrole se zúčastnilo kolem pěti set lidí, z nichž 24 bylo zadrženo. Při potyčkách bylo zraněno přes deset policistů.

Nepokoje začaly podle ČTK kolem nedělní půlnoci. Během kontroly 17letého mladíka se na jeho stranu přidalo proti policii mnoho lidí, kteří pořádali večírek v přilehlém parku. Mladí muži, z nichž mnoho mělo tváře zakryté kapucí, poté v malých skupinách táhli městem, házeli dlažební kostky na policisty, rozbíjeli výlohy a rabovali obchody.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner