Tolik lží a nenávisti by měl problém zvládnout kdejaký diktátor. Přečtěte si reakce veřejnosti na Zemanův projev

Eric Drooker

Miloš Zeman poosmé pronesl svůj vánoční projev. Kdo snad doufal, že by prezident v tomto velmi náročném roce občany zahrnul slovy naděje a vyzval k semknutí, ten se spletl. 

Na projev zareagovalo mnoho osobností především z řad politiků a novinářů.

FORUM 24 (archiv)

K prezidentovu projevu se na twitteru vyjádřil například šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery, na kterého Zeman v proslovu jmenovitě zaútočil. „Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat i nadále,“ připomněl smysl novinářské práce Tabery.

Reagoval i poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil: „VÁNOČNÍ POSELSTVÍ ZEMANA: Vláda je skvělá! Opozice selhala! Novináři jsou nepřátelé lidstva! Já jsem nejlepší! Bonmot po stopadesáté první! Stačila mi jedna minuta…,“ napsal.

Poslanec Tomáš Martínek (Piráti) dokonce prezidenta přirovnal k diktátorovi: „Tak letošní projev prezidenta Miloše Zemana jsem vážně nedokázal dokoukat, tolik lží a nenávisti v prvních několika minutách by měl problém zvládnout kdejaký diktátor…,“ zareagoval.

Senátor Pavel Fischer se snažil najít pozitiva: „Podle Miloše Zemana se nemáme nechat vykolejit těmi, kdo zkoušejí upoutat naši pozornost na základě věcných neznalostí. Přiznám se, že tolik sebekritiky jsem ve vánočním oselství nečekal!“ ocenil klady prezidentova „oselství“.

Přečtěte si také další reakce:

Miroslav Kalousek, TOP 09:

Petr Fiala, ODS:

Jiří Pospíšil, TOP 09:

Petr Gazdík, STAN:

Markéta Pekarová Adamová, TOP 09:

Michaela Šojdrová, KDU-ČSL:

Václav Dolejší, Seznam Zprávy:

Lukáš Otys, TOP 09:

Radek Bartoníček, Aktuálně.cz:

Tomáš Czernin, Top 09:

Brzy po projevu internetem začaly kolovat také vtipy reagující na prezidentovo poselství. Zahrát jsme si například mohli bingo (nejen) s oblíbenými pojmy Miloše Zemana.

Eric Drooker Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]