Toman si dělá z lidí legraci a o zkaženém masu jim nepokrytě lže

Ministr zemědělství Miroslav Toman  (ČTK)

Ministr zemědělství Miroslav Toman | FOTO: ČTK

Ministr zemědělství se z celou kauzou problematického masa z Polska popasoval po svém. Místo toho, aby zasáhl a po nalezení zkaženého masa a toho, v němž byla objevena salmonela, ihned zakázal dovoz hovězího od našeho východního souseda, vymýšlí si. Dnes totiž Miroslav Toman přiznal, že jím uvedená informace o luxusních podnicích v Praze, kde polské maso vydávají za argentinské, byla lež.

Jen tak, mezi řečí. Když oznamoval, že se tedy ještě trochu to maso kontrolovat bude, ale nic velkého. Zkrátka ministr, kterému jde především o dobro českého občana. Stačilo, aby polská strana zahrozila, že bude kontrolovat naše dovážené pivo, když my si „dovolíme“ prohlížet jejich maso.

(Revue FORUM)

Najednou se z Tomanova slovníku zcela vytratilo slovo „zákaz“ a u kontrol se také začalo hovořit o jejich konci. Přitom v pondělí vyšlo najevo, že další tuna hovězího nakaženého salmonelou je v republice, a dokonce už zřejmě i mezi občany.

Jako by ministr zemědělství čekal, až se všechno to zdraví škodlivé maso sní a celá kauza pomine. Takový „sociálnědemokratický“ přístup. Nebo, lépe řečeno zemanovsko-sociálnědemokratický. Vždyť sám prezident přece říkal, že to za pár týdnů všechno přejde a na kauzu, vycucanou z prstu, si nikdo nevzpomene.

Zeman je přece s Tomanem kamarád a zřejmě může být i jedním z těch, kteří ulhaného ministra budou držet ve funkci dokud to půjde. Ukázalo se totiž již za úřednické vlády Jiřího Rusnoka, že prezident má o svém favoritovi na zemědělství úplně jasno.

Naprosto nepřijatelný postoj Miroslava Tomana, který v lepším případě někomu přivodí jen žaludeční potíže, v tom horším se dostane do nemocnice, zaráží. Kdo se potom bude postiženým spotřebitelům omlouvat, že „tehdy“ neměl zájem problém vyřešit?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]