Tomáš Halík má tři týdny covid, nechtěl o tom původně mluvit

Tomáš Halík. (youtube)

Tomáš Halík. | FOTO: youtube

Kněz Tomáš Halík oznámil po několika týdnech, že také prodělává nemoc covid-19. Zprávu o tom podává s odstupem, ale když se jeho stav minulý týden zhoršil, sděluje svým věřícím a spolupracovníkům, proč teď nemůže vykonávat své obvyklé aktivity.

Tomáš Halík napsal dopis farníkům. Citujeme:

„Moji milí, když jsem se před 3 týdny při domácí mši v jedné rodině nakazil kovidem, předpokládal jsem, že nemoc bude mít tak lehký průběh, že nebudu muset nikoho znepokojovat. Uzavřel jsem se do domácí karantény, úřad přenesl do postele, napsal několik důležitých článků a vyřídil spoustu věcí. Bohužel minulý týden se můj stav prudce zhoršil. Nejsem v ohrožení života, ale jedním z projevů nemoci je to, že nejsem schopen ani na minutu vypnout mozek a usnout, dlouhé bezesné noci jsou velmi nepříjemné.“

Eric Drooker

Prosí ostatní, aby mu zatím dopřáli klid a neposílali různé zprávy a zdravotní rady, že je o vše potřebné postaráno.

Nakonec připojuje:

„Velmi vás prosím o modlitbu: – Za vítězství Joea Bidena nad nebezpečným populistou; takové vítězství může být počátkem konce populistů v celém světě, včetně nás. – Za ochranu papeže Františka před „zbožnými“, kteří mu přejí smrt. – Za to, aby mé zásadní programové texty z minulého týdne v různých zemích světa přinesly inspiraci a naději mnohým, kteří naději v církev ztrácejí.

Žijeme ve zlomové době! Myslím s láskou na vás všechny, celou mou duchovní rodinu a posílám požehnání, o. Tomáš.“

Programovým textem, o kterém píše, má na mysli rozsáhlou úvahu, ve které se zatím nejotevřeněji vyslovuje k současným problémům. Celou ji lze najít ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články