Tomáš Halík: Zeman lže, nikdy jsem neřekl, že by neměl žít

Tomáš Halík. (ČTK/Vondrouš Roman)

Tomáš Halík. | FOTO: ČTK/Vondrouš Roman

Je známo, že prezident Miloš Zeman nechová velkou lásku ke katolické církvi, pokud se nejedná o její příslušníky Jiřího Ovčáčka a kardinála Dominika Duku. Zvláště pak nemá rád Tomáše Halíka, který se k jeho působení ve funkci hlavy státu vyjadřuje značně kriticky. Sotva se Zeman po dlouhé době dostal k mikrofonu, Tomáše Halíka napadl.

Zeman zřejmě, pokud jde o schopnost někoho urazit, zjevně pookřál a mimo jiné řekl: „Víte, lidská nenávist je téměř nekonečná.

()

Například katolický kněz Tomáš Halík veřejně prohlásil, že bych neměl žít, že by bylo lépe, kdybych nežil. Inu, typický katolický kněz.”

Na jeho výroky Tomáš Halík odpověděl. “Miloš Zeman o mně v rozhovoru pro Frekvenci 1 dnes tvrdil, že jsem o něm veřejně prohlásil, ‘že by neměl žít, že by bylo lépe, kdyby nežil’ a dodal: ‘typický katolický kněz’. Slova, která mi Miloš Zeman připsal, jsem nikdy nepoužil, prezident mne zcela lživě obvinil a pokusil se poškodit mou čest stejně jako v případu útoku na Ferdinanda Peroutku. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nyní nezvažuji podání žaloby,” uvedl Halík.

Zdá se, že to Zeman těm, kdo se snažili v poslední době vylepšovat jeho obraz, moc neulehčuje. Je stále stejný. Potměšilý sériový lhář by ale neměl být v čele státu, bez ohledu na místo momentálního fyzického výskytu takové osoby. Hrad, Lány, JIP, “normální pokoj”, všechno jedno. Prostě pokračuje v destrukci, nakolik mu síly stačí. Jen jestli nebude Jiří Ovčáček moc a moc smutný, když jeho šéf tak nehezky hovoří o katolických duchovních.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články