Tomáš Hanák zavírá svou hospodu. Je znechucen byrokracií, EET a zákazy

Eric Drooker

Tomáš Hanák zvažuje ukončení provozu své vyhledávané hospody, kterou vytvořil z bývalého železničního skladu. Populární herec se rozhodl především proto, že jeho podnikání neskutečně zatěžují nařízení vlády, která svými zákony hází klacky pod nohy drobným živnostníkům.

Když před deseti lety Hanák hospodu rekonstruoval, myslel si, že má to nejhorší za sebou. „Ale pak přišlo něco strašnějšího. Provoz,“ řekl herec v rozhovoru pro Lidové noviny. Fungování „Zastávky“ u Nižboru komplikují podle jeho slov především znechucující byrokracie, složitost daní, elektronická evidence tržeb nebo chystaný protikuřácký zákon.

„Pocit, že stát, od kterého nechci zhola nic, mě jen podezírá z nesvéprávnosti a nepoctivosti. Pomoc či usnadnění nula. Radost se vytrácí a přihláška na pracák začíná lákat,“ svěřil se Hanák. Přestože je jeho hospoda vyhledávaným místem pro turisty, radost z jejího provozování se prý vytrácí, právě kvůli represím státu.

Hercovo rozhodnutí hospodu pronajmout nebo prodat někomu, kdo udrží její současnou atmosféru, se chce ještě pokusit změnit starostka Kateřina Zusková, ale není jasné, zda bude její snažení úspěšné.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články