Tomáš Klus a další umělci pomáhají onkologii

Eric Drooker

Již tento pátek 7. června se koná hudební festival v areálu Nemocnice Na Pleši, která otevírá dveře široké veřejnosti a skvělému hudebnímu doprovodu, jako je například Tomáš Klus. Na 1. ročníku festivalu NaPleš!Fest naleznete také stand – up comedy nebo dílny pro děti a spoustu výborného lokálního jídla. Nemocnice Na Pleši je soukromé zdravotnické zařízení se staletou tradicí, které se zaměřuje na dva stěžejní obory, a těmi jsou onkologie a rehabilitace. Deník FORUM 24 podporuje akci konanou na pomoc onkologickým pacientům. 

Letošní ročníku NaPleš!Fest propojuje veřejnost s životem na vesnici. „Chceme ukázat především lidem z okolí, že jsme fungující součástí zdejší komunity, že se u nás děje spousta pozitivních věcí a v neposlední řadě také nabídnout odlehčenou formou informace o možnostech zdravotní prevence,“ říká primářka onkologie Kateřina Jirsová, která s ideou festivalu přišla. Hlavním vystupujícím letošního festivalu je zpěvák Tomáš Klus, který tento koncept festivalu podporuje.

Jak už bylo řečeno, cílem akce je mimo jiné zvýšení povědomí o prevenci. V rámci doprovodného programu budou prezentovány léčebné a preventivní programy, třeba možnosti prevence rakoviny prsu či kůže. Zdravotní odborníci z nemocnice také představí, co je canisterapie anebo aktuální trendy v rehabilitačních metodách.

O další hudební program se kromě Tomáše Kluse, postará také písničkář Michal Horák, bluesová klasika Bluesberry a závěr večera roztančí funkoví Juicy Freak. Celým festivalem vás provedou hvězdy stand – up comedy Karel Hynek a Adéla Ebel. Festival má navíc benefiční rozměr. V Nemocnici Na Pleši je kinosál pro více než stovku lidí, který je víceméně nevyužívaný. Vedení by tyto sto let staré prostory otevřít veřejnosti a rozvinout tak možnost kulturního dění nejen pro pacienty z nemocnice. Základní vstupné je nastaveno na velkorysých 150,- Kč, což umožnili především samotní účinkující, kteří vystoupí bez nároku na honorář.

Vstupenky na festival je možné zakoupit v předprodeji jak on-line tak v některých kamenných prodejnách. Bližší informace naleznete na stránkách festivalu festival.naplesi.cz. NaPleš!Fest se odehraje v Nemocnici na Pleši, na adrese Nová ves pod Pleší 110 7. června od 14:00 do 22:00. Děti bude bavit Klaun Bilbo a budou pro ně nachystané výtvarné dílny nebo možnost nechat si udělat dočasné tetování. Tak vyražte v pátek na Pleš, pobavte se a zároveň podpořte dobrou věc!

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]