Tomáš Klus podpořil přijetí dětských uprchlíků: Lidé v nouzi nejsou nebezpečí, říká

Manželé Klusovi (Roman Černý)

Manželé Klusovi | FOTO: Roman Černý

Zpěvák Tomáš Klus se rozhodl podpořit iniciativu pro přijetí dětí z uprchlických táborů v Řecku. V pondělí se zúčastnil tiskové konference, kde zakladatel občanské iniciativy Češi pomáhají Jaroslav Miko hovořil o dalším vývoji jednání. O pomoc nedoprovázeným dětem dlouhodobě usiluje europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová.

Klus se k tiskové konferenci vyjádřil také na svém facebookovém profilu. „Ne, nedám si říct, nedám pokoj, nejde to! Lidé, kterým v nouzi pomůžeme, neznamenají nebezpečí, nebezpečí znamenají lidé, k nimž se v nouzi otočíme zádyA předem, jsou zde rodiny, které si ty děti chtějí vzít, je jich víc než dětí, které bychom měli přijmout. Ne, sám si žádné z těchto dětí nevezmu a nechci to ani po nikom z vás. Jediné, co chci, je přikývnutí Jana Hamáčka a relevantní diskuzi, přítrž lžím, které o situaci šíří populisté, a konec strachu, který drží srdce Evropy v kalhotech,“ napsal.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Prosím pište, klidně mě urážejte, ale vulgární a nesnášenlivost podporující příspěvky mažu. Chci dialog, ne válku. Nesoudím ani nevnucuji. Jen už mám pocit, že je v sázce příliš mnoho. Soucit a sounáležitost. Příspěvky o vousatých sirotcích, teroristických genech, placené kampani Jánevímkoho jsou fakt mimo mísu. Opravdu,“ dodal známý zpěvák.

Řecko loni začátkem září vyzvalo všechny ministry vnitra EU, aby jejich země přijaly děti bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Český ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) pak uvedl, že se řecká strana jen snaží znovu vyvolat debatu o přerozdělování uprchlíků. Dodal, že v přesouvání sedmnáctiletých bez nároku na azyl po Evropě nevidí smysl. Atény vybídl, aby poskytly konkrétní seznam 40 dětí, které by ČR mohla přijmout.

Iniciativa Češi pomáhají koncem listopadu 2019 oznámila, že má seznam zhruba 200 rodin, které by byly ochotny dětské uprchlíky z řeckých táborů přijmout.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články