Tomáš Klus přichází s živou nahrávkou loňského RecyKlus tour, dvojalbem „Živ je“

ceskatelevize

Tomáš Klus | FOTO: ceskatelevize

Zpěvák a herec Tomáš Klus představil těsně před Velikonocemi nové 2CD Živ je a zdá se, že se skutečně s konečnou platností probudil z roční pracovní pauzy. Loni na podzim se vrátil na hudební podia koncertní šňůrou RecyKlus tour. Zpěvák vnímal turné jako důležitý bilanční mezník ve svém životě čerstvého třicátníka. Fanoušci v Čechách i na Slovensku byli nadšeni, a to jistě nejen proto, že polovinu písní, které na koncertech zazněly, si sami odhlasovali v anketě, kterou zpěvák před začátkem šňůry vyhlásil. Zazněly ty největší hity Klusovy kariéry a vznikl nápad starší písničky v novém hudebním aranžmá nahrát a později i vydat.

Tomáš Klus nikdy nebyl velkým příznivcem živých nahrávek, jelikož byl přesvědčen o tom, že každý koncert je jedinečný a těžko reprodukovatelný. Hudebníci z jeho doprovodné Cílové skupiny (J. Kučerovský, J. Lstibůrek a P. Škoda) ale jeho názor změnili. Právě kvůli nim a jejich hudební dokonalosti a originalitě došel Klus k názoru, že by byla škoda tento hudební zážitek nezaznamenat. Na nahrávkách z živých koncertů je navíc zajímavé i to, že se občas může objevit něco hudebně zcela nečekaného, čeho si muzikanti nejsou schopni při živém vystoupení všimnout.

Album obsahuje 25 písní včetně bonusové novinky Dobré ráno. Najdete na něm hity jako např. Nina, Chybíš mi, Napojen, Pocity, Do nebe či Tamaře.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner