Tomáš Klus: Úsměv a pozitivní myšlení nám zázraky dělají

Tomáš Klus (Pavel Hofman)

Tomáš Klus | FOTO: Pavel Hofman

Zpěvák Tomáš Klus je hlavním vystupujícím na festivalu NaPleš!Fest, který se koná v pátek 7. června v areálu Nemocnice Na Pleši. Na tomto festivalu nejde jen o hudební doprovod, ale jelikož se tato nemocnice specializuje na obor onkologie a rehabilitace, snaží se na tato témata i tímto festivalem více poukazovat ve společnosti.

Nemocnice si uvědomuje, jak je pro pacienty s onkologickým onemocněním důležitá dobrá společnost, proto se na festivalu snaží propojit život veřejný s životem nemocničním. „Prostředí, ve kterém se léčí a rodina, která s nimi to prostředí co nejvíce sdílí,“ odpovídá Klus na otázku, co si myslí, že je pro takové pacienty kromě odborné péče nejdůležitější. Jsem přesvědčen o tom, že úsměv a pozitivní myšlení nám zázraky dělají před zraky a v tomto ohledu je každá společnost dobrá,“ dodává na závěr.

Festival má nejen ukázat okolí, že je nemocnice fungující součást komunity, ale cílem akce je mimo jiné zvýšení povědomí o prevenci. V rámci doprovodného programu budou prezentovány léčebné a preventivní programy, třeba možnosti prevence rakoviny prsu či kůže.

O další hudební program se kromě Tomáše Kluse, postará také písničkář Michal Horák, bluesová klasika Bluesberry a závěr večera roztančí funkoví Juicy Freak. Celým festivalem vás provedou hvězdy stand – up comedy Karel Hynek a Adéla Ebel. Festival má navíc benefiční rozměr. V Nemocnici Na Pleši je kinosál pro více než stovku lidí, který je víceméně nevyužívaný. Vedení by tyto sto let staré prostory otevřít veřejnosti a rozvinout tak možnost kulturního dění nejen pro pacienty z nemocnice. Základní vstupné je nastaveno na velkorysých 150,- Kč, což umožnili především samotní účinkující, kteří vystoupí bez nároku na honorář.

Vstupenky na festival je možné zakoupit v předprodeji jak on-line tak v některých kamenných prodejnách. Bližší informace naleznete na stránkách festivalu festival.naplesi.cz. NaPleš!Fest se odehraje v Nemocnici na Pleši, na adrese Nová ves pod Pleší 110 7. června od 14:00 do 22:00.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]