Tomáš Klus: Zeman s Babišem udělali z politiky něco sprostého a buranského

Tomáš Klus byl jednu dobu na vrcholu slávy. Potom však zjistil, že je pro něj důležitější mít šťastnou rodinu a hlavně, poznat sám sebe. Díky tomu je dnes neustále dobře naladěný a snaží se optimismus šířit i mezi ostatní. V rozhovoru „Na barovce“ překvapivě vysvětlil například svůj vztah k Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi, které prý bere jako své učitele, nebo proč je pyšný pravdoláskař.

Mít neustále dobrou náladu není podle Tomáše Kluse žádný problém. „Já se tak každé ráno rozhodnu. Řeknu si, že se na každou situaci, co mě čeká, budu těšit,“ říká populární zpěvák. „Živit v sobě negativní emoce je strašně únavné. Život je jednodušší, když se člověk usmívá,“ dodává.

Přesto se stává, že se na některé věci netěší „Nebaví mě třeba určité schůzky, kde se řeší třeba finance. Ale jsem dospělý člověk, tak se učím i tyhle věci zvládat,“ svěřuje se Klus. Někdy je to prý těžké, když není člověk třeba úplně nabitý energií, ale i to se dá zvládnout. „Tam je potřeba si říct, že je to jenom můj rozmar a nikoho nemusí zajímat, že jsem třeba unavený,“ říká vítěz několika cen, včetně Českého slavíka.

Na prvním místě je dnes pro Tomáše rodina, kterou bere jako velmi důležitou. „Rodina je to, na co by se měla společnost zaměřit. Úhel pohledu na svět jen skrze sebe je velmi úzký. Náš život utváří vztahy a vzhledem k tomu, že je v mé rodině pohoda, tak ji já mohu šířit kolem sebe,“ chválí si život s manželkou Tamarou a dětmi Josefínou a Alfrédem.

Přestože hovoří o tom, že se snaží každého vyslechnout, jsou politici, které dlouhodobě kritizuje. „Nemám nic proti Babišovi jako proti člověku, protože ho osobně neznám. Stejně tak nemám nic proti člověku jménem Miloš Zeman. Já nesouhlasím s jejich činy, slovy a chováním,“ vysvětluje Klus. „Místo toho, aby ze svých pozic kultivovali politiku, tak ji dehonestují a dělají z ní něco sprostého, arogantního a dost buranského. A s tím já se neztotožním,“ dodává.

Kupodivu však bere prezidenta a exministra financí jako své učitele. „Snažím se naučit respektovat názor každého, ať už je to Zeman nebo Babiš. Já je beru jako velké učitele. Učí mě toleranci,“ osvětluje zpěvák. „Říkám si, jak je možné, že někdo takhle přemýšlí. Jaká je jeho motivace? Co chce dokázat tím, co říká a dělá, když pak udělá něco jiného?“ přemýšlí Klus.

Svou politickou „orientaci“ má ovšem dávno vyjasněnu. „Dokud budeme vnímat politiku jako něco špinavého, tak tam budou špinaví lidé. Já jsem v tomhle havloid a jsem na to hrdý. Jsem hrdý na to, že jsem na seznamu pravdoláskařů, protože mám pocit, že pravda a láska jsou ty priority, které by člověk měl uznávat. Nerozumím lidem, kteří říkají, že je to trapné a že to smrdí,“ říká Tomáš Klus v rozhovoru pro FORUM 24.

Ve videu se dále také dozvíte:

Jak si bude vybírat politickou stranu, kterou bude volit?

Jaký má vztah ke komunistům i k lidem, kteří tvrdí, že dřív bylo líp?

Proč hledá smysl života?

Koho by chtěl mít v čele státu?

Kdy vyjde nová deska a co znamená vzít fanoušky do světa mimo svět?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner