Kovaný komunista Kott hájí Rudou armádu

Eric Drooker

Komunista Tomáš Kott, který je znám svým vystupováním na veřejnosti, není spokojen s tím, jak se dnes podává obraz Rudé armády. Má zřejmě na mysli materiály o znásilňování žen, jak je v reportáži podává poslední číslo časopisu Týden. Článek zmiňuje i podobné činy americké armády ve Francii a v Německu.

Dáváte na veřejnosti najevo nespokojenost s tím, že se dnes probírají kontroverzní témata, jako jsou například činy vojáků Rudé armády během osvobození Československa. To jsou témata, o kterých se málokdy mluví, myslíte si, že se o nich – když necháme stranou senzaci – nemá psát? Těch témat, o kterých se dříve nemohlo psát, je ale víc. Třeba to, jak vojáci nesměli pod hrozbou smrti na bojišti ustoupit, protože za nimi šly oddíly SMERŠ a takové lidi by zastřelily. Nebo že kdo upadl do zajetí, byl Stalinem považován za zrádce. Mnoha lidem asi také vadí, že se Rudá armáda podílela na obsazení části Polska v roce 1939 a to, že Stalin nechal v roce 1938 popravit značnou část generality, čímž armádu oslabil, ale potom byl oslavován jako velký vojevůdce. Co byste na to řekl?

Je třeba si uvědomit, kde byl začátek toho všeho, a to bylo v roce 1938, kdy nás naši slavní spojenci  Francie a Anglie zradili v Mnichově a zničili naší existenci a samostatnost. Jde také o to připomenout, že ještě před mnichovskou dohodou existovalo Společenství národů, které sídlilo v Ženevě, a byl to právě SSSR, který promlouval na naši obhajobu, a nikdo jiný ze západních států nepromluvil ani slovo. Kdyby nebylo mnichovské zrady, tak by nemusela být ani válka a mohli jsme Hitlera zastavit.

Do Polska ale SSSR vpadl záhy po Hitlerovi…

Nemluví se o tom, že právě Polsko se přihlásilo k územním požadavkům na základě mnichovské dohody a vzalo nám část našeho území, a to bylo to právě Těšínsko. Armáda Polska překročila naše území a začala okupovat Těšínsko a nastala tvrdá perzekuce a útěk naších občanů. Polsko se v té době  spojilo s Hitlerem proti nám. SSSR v té době byl jediným státem, který se nás zastával, a nemám nejmenší pochybnost, že by nám pomohl.

Co se týče invaze do Polska a paktu o neútočení mezi Německem a SSSR, tak tam vidím právě všeobecný strach z Hitlera. Západ zase nic nepodnikl na obranu Polska a SSSR si zase takto udobřil Hitlera. Podle mne to byla chyba jak ze Západu, tak i z Východu. Je také velice zajímavé, o čem se také nepíše, že byla mnichovská dohoda stále platná v Anglii, a to do roku 1942, kdy jsme MUSELI ukázat odpor a zabít Heydricha, jinak by Západ měl tuto zradu stále v platnosti, a to možná i po válce. SSSR ji neuznával od prvního dne. Jde mi hlavně jen o to, že se blíží 70. výročí osvobození a konec války a já musím být svědkem toho, jak mnoho lidí špiní památku padlých vojáků, šlo o 140 tisíc sovětských a 116 amerických,  a i těch živých, kteří nás osvobodili, a já tyto urážky velice odsuzuji.

Je samozřejmé, že se určitě děly nepravosti, ale zase se omílá jen jedna strana mince a ta druhá nikoliv. Dělo se to na obou stranách, i tzv. znásilňování, které bylo velice tvrdě trestáno od velitelů. Nepíše se ani o zločinech US ARMY proti Japoncům, kterým byly posmrtně třeba vytrhávány zlaté zuby jako trofeje a jejich těla byla pak znetvořena. Válka je veliké zlo, a právě proto bychom neměli zapomínat, co obnáší, a vážit si míru, který v dnešní době není samozřejmý, a rozhodně ten konvoj, co má projet Českou republikou, ten mír neochrání, spíše ho může zničit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]