Tomáš Petříček už nechce být ve vedení ČSSD. Další signál jejího pádu a vyprázdněnosti

ČTK

Ministr zahraničí Tomáš Petříček | FOTO: ČTK

Je to další signál pádu a vyprázdněnosti ČSSD. Ministr zahraničí a místopředseda strany Tomáš Petříček už nebude kandidovat do vedení strany. Chce se prý soustředit na Prahu a usilovat o předsednictví v pražské organizaci ČSSD.

„Jsem rozhodnut pomáhat prosazovat politiku sociální demokracie i do budoucna, ale už nebudu kandidovat do vedení sociální demokracie. Chci se totiž soustředit na Prahu. Budu se ucházet o předsedu pražské sociální demokracie,“ napsal Petříček České televizi. V Praze se bude šéf stranické organizace volit v prosinci.

Pavel Hofman

Ne, sotva budeme věřit tomu, že by se chtěl někdo jen tak „soustředit na Prahu“, když byl ve vedení vládní strany. Bez znalosti nějakých tajemných kuloárních informací nás tak napadne jen několik možností. 1. Petříček má pocit, že už to nemá smysl. 2. Petříček má nějaké mocné protivníky. Třeba Zemanovu pátou kolonu v ČSSD. 3. Petříček chce počkat na stav, kdy to bude ještě horší a bude jasné, že doba Hamáčků a Michalů Hašků klanějících se Miloši Zemanovi je pryč a pochopí to i značná část členstva. Nebo nějaká možnost čtvrtá a pátá a tak dále. Jedna z posledních by mohla být, že se chce Petříček skutečně věnovat Praze. Jenže srdce Pražanů si ČSSD nezíská zřejmě nějak výrazně nikdy, a pokud aspoň u někoho, tak jen tehdy, když bude celá strana vypadat jinak.

Přiznejme si, že sociální demokracie nemohla moc důvěry budit nikdy. Strana, která byla schopná vygenerovat předsedy, jako byli Zeman, Gross a Paroubek, je na tom bídně od základu. Normalizační naftalín, kšeftíky a kšefty, šilhání k Východu. Opium pro lid nějak vyčpělo. Tohle už nezachrání ani to, kdyby si momentální předseda pořídil autobus Hamák a objížděl každou náves.

Je to mizernou genetickou mutací, kterou si sociální demokracie vložila do základů a nikdy nepodnikla důraznou léčbu. Ta mutace, tedy deformace, se jmenuje Zeman, ještě jednou Zeman a zatím to vypadá, že už navždy Zeman. Na počátku 90. let se sociální demokraté rozhodli, že pojedou na zemanovských steroidech, a tam si strana pustila do těla zemanovský novičok. Ten si vyžádal svou daň, rozklad organismu. Na shnilých orgánech se ještě živí mrchožrouti jako Michal Hašek, kteří se pak pokusí najít si nějaký jiný objekt k pohlcování, až potrava dojde. Horor, no dobře. Ale horor by neměl být až tak nudný a děsivé scény by měly být aspoň překvapivé.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner