Tomio Okamura a Radim Fiala z SPD opět manipulují. A znovu straší migrací

Zleva předseda poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala a předseda hnutí Tomio Okamura (ČTK)

Zleva předseda poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala a předseda hnutí Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Blíží se volby, a tak propaganda SPD jede na plné obrátky. Například Radim Fiala 6. srpna sdílel video, které nazval „multikulturní nakupování“. Video sdílel i Tomio Okamura. V ní youtuber černé pleti přeleze přepážku a v trenýrkách „superman“ se sám obslouží. Co na tom, že se jedná o starší sehrané video z USA (2017). Tedy s ČR ani Evropou nemá nic společného, jak se dál snaží naznačit Fiala.

Mluvit o lidech tmavší barvy pleti žijících v USA jako o migrantech je přinejmenším zavádějící. V případě islamizace už absolutně. USA je multikulturní zemí od svého historického počátku a Afroameričané jsou s USA stejně spjatí jako lidé původem z Evropy. Faktem také je, že různí (video)blogeři vymýšlejí kde co, jen aby byli slavní. Například tato blogerka zase kradla jídlo lidem na ulici.

Analytik Roman Máca si pro změnu všiml, že Tomio Okamura přikyvoval letitému hoaxu Vladimíra Kapala o údajném placení 800 eur migrantům. Nic takového se samozřejmě v ČR neděje.

„Z videa na profilu Okamury, jehož zadavatelem i zhotovitelem je SPD, se od konspirátora Kapala z dezinformačního „Svobodného radia“ blízkého SPD dozvíme, že jsou u nás prý „utajovaná centra“ s migranty, kterým měsíčně platíme 800 eur, a migranti mají ubytování a vše zdarma. Lživé tvrzení místopředseda PS PČR Okamura nerozporuje a naopak souhlasně přikyvuje. K tomu Okamura uvádí, že když někde uvidíme migranty, jak se procházejí, máme to hlásit SPD. Tak nasadit pásky PS VB, vzhůru do ulic a všechny nečeské elementy ihned hlásit SPD,“ dodává Roman Máca.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner