Okamura by chtěl, aby ČT přinášela spektrum názorů jako Parlamentní listy

FB Tomio Okamury

Tomio Okamura. | FOTO: FB Tomio Okamury

Tomio Okamura se na svém facebooku v den 17. listopadu zase rozpovídal o svých oblíbených tématech. V podstatě šlo to, co vykládal v rozhovoru pro Parlamentní listy. Mimo jiné se také pustil do České televize. A zase nešetřil demagogií.

Byl také dotázán na dění kolem Rady ČT. Otázka byla, jak je v Parlamentních listech zvykem, dostatečně návodná. Okamuru ale není potřeba moc navádět, ten má jasno.

archiv

Otázka: Opět nás možná čeká další kolo „boje o Českou televizi“, který někteří vnímají jako dnešní variantu listopadu 1989 a boje za svobodu. Někteří, jako senátor Drahoš, vidí ohrožení svobody například i v tom, že se Rada ČT v novém složení začíná důsledněji zajímat o hospodaření televize. Neukazuje to podle vás, že v tomto případě až tak nejde o „svobodu“?

Okamura: „Ale určitě jde o svobodu – o svobodu slova a názoru, kterou dosud ČT úspěšně potlačuje. Názorovou cenzuru a protěžování určitých osob provádí i Český rozhlas. Přece objektivní informace je něco, co k demokracii patří, a pokud tu nemáme veřejnoprávní médium, které by je podávalo, tak opět nelze o demokracii mluvit. Parlamentní listy mohou být právě v tomto vzor – ČT by měla umět přinést takové spektrum názorů a informací jako třeba Parlamentní listy. Jak je možné že to, co dokáže soukromý subjekt za pár korun, nedokáže veřejnoprávní ČT za miliardy, která to má navíc dokonce v zákonem daných povinnostech? Doufám, že obměněné složení Rady ČT bude důsledně dbát na dodržování zákona, který jasně České televizi ukládá vyváženost. A také že se podívají na zoubek netransparentnímu nakládání s penězi.“

Prostě snůška obvyklých okamurovských nesmyslů. Jaká názorová cenzura? Sám odmítal do ČT chodit, tak si nemá na co stěžovat. Nora Fridriechová mu to ostatně loni 26. září na twitteru napsala: „Interview ČT24 – Vážený pane Tomio Okamuro – SPD, nelžete. Zástupci vašeho hnutí byli do tohoto pořadu od začátku roku pozváni 36x, přijali jste 3x. Tuhle statistiku ostatně znáte a máte ji i písemně, protože jste si ji vyžádal. Nemanipulujte a stěžujte si ve vlastních řadách.“

Okamura ale klidně nesmysly vykládat bude, protože na tom postavil svoji politickou kariéru.

Pokud jde o tu pestrost, prezident Zeman dává ČT najevo své pohrdání a vyslovuje se raději pro kdejaký bulvár nebo dezinformační web. Jeho mluvčí Ovčáček, místo aby dělal práci, za kterou je občany placen, televizi uráží. Komunisté mají z veřejnoprávní televize skoro pobočku agitačního střediska. Kdo by tak ještě mohl programovou nabídku obohatit?

Velký předseda nám to ale říká jasně, mělo by to tam vypadat jako v Parlamentních listech. Rejdiště dezinformátorů, prokremelských a pročínských lhářů a pseudoexpertů. Moderovat by to mohli laureáti Krameriovy ceny. Výsledkem by bylo přesně to, co tihle manipulátoři potřebují. Takový chaos, že polovina obyvatelstva usoudí, že pravdu nemá nikdo. Pak nastane čas, aby se zjevil spasitel Tomio. Než se ukáže, že nespasí nic, došetří si na dostavbu své tubusové vily a bude za vodou.

Jen tak na okraj, zkuste si pod nějaký Okamurův příspěvek na facebooku napsat něco nesouhlasného. Budete vaporizováni jako v Orwellově románu. Tam smí zaznít jen bezmezný obdiv k milovanému Předsedovi. Aspoň vidíme, jak by to s tou „přímou demokracií“ a „vyvážeností“ za jeho panování vypadalo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner