Tomio chválí Putinovo „mírové úsilí“. To má z komunistické nástěnky?

Tomio Okamura (repro Youtube)

Tomio Okamura | FOTO: repro Youtube

Tomio Okamura pokračuje v trendu, který je populistickým demagogům jeho typu vlastní. Napadá vládu své země, ať je jakákoli, narušuje naše vazby na Evropskou unii a spojence v NATO a chová se jako hlásná trouba Kremlu. Tedy jako trouba, je nám líto.

Velký vlastenec Tomio se 28. září rozepsal na svém Facebooku: „Podporujeme iniciativu ruského prezidenta Putina, který zaslal šéfům všech členských států Severoatlantické aliance (NATO) dopis, v němž navrhl moratorium na rozmístění raket středního a kratšího dosahu v Evropě. Jsme pro snižování napětí mezi velmocemi a pro posílení bezpečnosti v Evropě. Jaderný konflikt mezi velmocemi bychom nejvíce odnesli my ve střední Evropě… Hnutí SPD rovněž žádá vznik vlastní bezpečnostní a zahraniční politiky ČR. V současné době fakticky neexistuje a jsme plně v rukou globalistů EU a USA.“

FB Tomia Okamury

Je hezké, jak vlastenec neumí psát hezky česky a používá na obrázku, který zdobí jeho myšlenkové dílko, rusismus. Nepíše se tam „podporujeme Putinovu mírovou snahu“, ale „podporujeme mírovou snahu Putina“. Je to detail, ale celkem dává tušit, kde mohou být myšlenkové zdroje, z kterých akademici SPD čerpali.

„Mírové snahy Putina“ zatím spočívají v okupaci části území Gruzie, anexi Krymu a vedení války proti Ukrajině na východní části jejího území. Tam Kreml posílá moderní zbraně, které se tam mohly ocitnout jen s jeho souhlasem, protože nikdy nebyly ve výzbroji ukrajinské armády, a nemohly tedy být ukořistěné separatisty. Rusko je ani nevyváží. Nabízí se jen jedna možnost, jak se tam ocitly. Je to zdokumentováno na četných videích. Bojují tam ruští vojáci. Někteří už padli do zajetí. Podle Kremlu jsou to ale vojáci, co nejsou ve službě a jsou tam na dovolené. Pak se musíme ptát, jestli je normální, že ruský občan odjede do sousední země a zabíjí tam lidi. Jeden by řekl, že takové věci jsou trestné.

Je jasně prokázáno, že civilní letadlo Boeing 777 malajských aerolinek bylo nad Ukrajinou sestřeleno 17. července 2014 ruským raketovým systémem BUK. Investigativní platforma Bellingcat ukázala, že vozidlo nesoucí BUK náleželo s velkou pravděpodobností k 53. protiletadlové raketové brigádě Ruské federace. Máme tu útoky poloniem a novičokem na bývalé ruské agenty ve Velké Británii. Bez ohledu na to, že šlo o vyřizování účtů s odpadlíky, nebrali tady Rusové žádný ohled na životy jiných lidí, kteří s jejich hrátkami nemají nic společného. Tak bychom mohli pokračovat, třeba o ruské hybridní válce vedené z ruské trollí fabriky v Sankt Petěrburgu. Spolehlivých svědectví je o tom dost.

Jenže Okamura blekotá slogany jako ze starých socialistických nástěnek. Kreml je pro něj, stejně jako pro další nacionalistické a populistické vůdce v Evropě (Salvini, Le Penová), prostě maják, ke kterému vzhlížejí. Neudiví, že Salvini i Le Penová jsou zapleteni do čachrů s ruskými penězi na financování svých volebních kampaní. Je příznačné, že Tomiův „přítel“ Salvini se okázale fotil s Putinem na tričku.

Lidé jako Okamura jsou součástí tažení směřujícího k rozvratu spojeneckých vazeb a likvidaci liberální demokracie. Věřit takové osobě může jen naprostý prosťáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]