Tomio Okamura se chce bránit proti zdegenerovanému Západu. Asi si spletl světové strany

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura (ČTK)

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Šéf SPD Tomio Okamura vytáhl starou propagandistickou veteš a hlásá, že nepatříme ani k Východu, ani k Západu. K tomu přidal boj proti neomarxismu a volá, že před nikým nebudeme klečet. To jsou všechno povídačky pro lidi bez jakéhokoli vzdělání a s nulovým rozhledem.

Protože zřejmě nemáme jiné starosti, velký předseda začal ideový boj za záchranu civilizace. Navazuje tím na své mírové snahy, výzvy k pochopení Ruska a podobné klenoty. Je od něj hezké, že si kromě myšlenek na dostavbu své tubusové vily na něco takového našel čas.

(Týdeník FORUM)

„Západ zešílel a prosazuje zvrácenost i rasismus proti bělochům. Nepatříme na Západ ani na Východ, ale do středu Evropy. Musíme se bránit, abychom nedopadli stejně jako zdegenerovaný Západ. My ve střední Evropě ale nebudeme klečet! Na Západě jsou běloši plošně apriorně obviňováni z rasismu. Sluníčkářská sebenenávist vlastní civilizace nezná mezí. Například kritická rasová teorie, která se vyučuje ve školách v USA, tvrdí, že je rasismus nedílnou součástí amerického a evropského práva a amerických i evropských institucí,“ horlí Okamura na svém facebooku. Pak tam má něco o tom, jak se musíme „postavit proti všem, kteří chtějí kácet sochy našich hrdinů a zničit naši národní hrdost, naše hodnoty a identitu“.

„Braňme své domovy a vše, co nám je drahé!“ vyzývá pateticky a vysvětluje, že „tyto věci se dějí v rámci hnutí cancel culture, což lze přeložit jako ‚zrušit‘ či ‚vymazat‘ kulturu“. Neomarxisté prý chtějí zničit tradiční národní kulturu a na jejích troskách vystavět „zvrácený totalitní Nový světový řád bez národů, náboženství a tradičních hodnot“.

Nevíme, co měl vlastenec Tomio Okamura z dějepisu, ale naše země patřila k Západu po tisíc let. Netuší, že v Evropě vždycky existovala pod různými názvy nějaká „Evropská unie“ a že jedné takové byl český král Karel IV. dokonce císařem. Takzvaná střední Evropa byla součástí Západu, když pomineme některá teritoria, na která se občas sápali různí východní nájezdníci.

Hokejová legenda Jiří Hrdina v tričku Bez Babiše a Okamury bude nejlíp! (FORUM 24)

Pokud jde o to, kdo je dnes zdegenerovaný, měl by Tomio Okamura svůj pohled obrátit východním směrem, protože tam je jedna krachující mocnost, která momentálně vraždí civilisty na Ukrajině a srovnává se zemí města, provozuje mučení a deportace, terorizuje i vlastní občany a propadá se do morální a ekonomické zkázy. Tamní panstvo si ale nachází kolaboranty a užitečné idioty v zahraničí a dodává jim ideologické žvásty pro zamořování jejich vlastních zemí. Kdo by to asi tak mohl být v Česku?

U nás se nekácí žádné sochy, pokud nemá Okamura na mysli sochu maršála Koněva odvezenou do depozitáře. Možná ale pan Tomio považuje maršála, který krvavě potlačoval maďarské povstání, za „našeho hrdinu“. Tím by se ledacos vysvětlovalo.

„Cancel culture“ jako jen jeden ze společenských proudů a záležitost především anglicky mluvících zemí je sotva něco, co by nás mělo nějak zajímat. U nás představuje popření kultury spíš bolševismus, babišismus, okamurismus a všelijaké další antikulturní -ismy.

Každé další volby jsou takový veliký průzkum, k jakým hodnotám se naši občané hlásí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články