Tomio Okamura se politoval a věrní ho utěšují, že je supr člobrdík. Snad se zase nezačne soudit, že se mu tak říkat nemá

Předseda SPD Tomio Okamura na inauguraci prezidenta Petra Pavla (Pavel Hofman / FORUM 24)

Předseda SPD Tomio Okamura na inauguraci prezidenta Petra Pavla | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Tomio Okamura (SPD), který by klidně mohl hrát hlavní roli ve filmu Frustrátor 1, kdyby Mosfilm hodlal takový natočit, je znepokojen. Někteří lidé na něj nebyli milí. Jak se to jen mohlo stát?

Na sociální síti facebook předseda SPD vylíčil své dojmy ze čtvrteční inaugurace prezidenta. „Nová doba ‚sjednocování společnosti‘: Když jsem dnes šel po inauguraci nového prezidenta mlčky po nádvoří Pražského hradu domů, začali na mě pořvávat příznivci nového prezidenta, o kterém je vytvářen mediální obraz ‘prezidenta sjednotitele’ a někteří z nich svou slavnostní náladu projevovali tak, že na mě křičeli například ‚Co se směješ?‘. Takže vzájemnou toleranci si představují tak, že se nesmíme už ani usmívat? Reakcí na úsměv je agresivní pokřikování? Po pár krocích mě s úsměvem oslovili naopak sympatizanti SPD, s kterými jsem si podal ruku a popřál hezký den. Potěšili mě.“

()

Tomio je „supr člobrdík“

Teď už to ale bude dobré. Tomio Okamura nechal své sociální sítě vyčistit od jakéhokoli náznaku nesouhlasu s jeho „jedině pravou opoziční politikou“, takže si tam může užít plnou podporu. Už chápeme, že možná ještě nedávno žil v představách, že Jaroslav Bašta by mohl dostat v prezidentské volbě vysoký počet hlasů. Zbyli mu tedy lidé, kteří si myslí, že robotická odpověď „děkuji“ na každý výkřik obdivu k němu a jeho byznys-politickému útvaru pochází z klávesnice samotného vůdce.

Dojemná je fanynka Dagmar, která mu dodala emoční podporu: „Tomio-hlavu vzhůru!!! Jste suuuuuuuuprr člobrdík…“ a chválí ho, jak se statečně držel při obstrukcích. Na tom něco je, aby byl někdo schopen dosahovat výkonů Fidela Castra, nemůže být jen Superman východního typu, něco jako v Rusku Kostěj Nesmrtelný, ale přímo „suuuuuuuuprr člobrdík“, který překračuje limity fyzikálních zákonů.

Pak se ovšem objevují hlášky, které nebudí dojem, že by okamurovci oplývali sjednocovacími náladami a ideály humanitními. Citujeme bez úprav, jen vynecháváme smajlíky naznačující zvracení a podobné útvary.

„Byli tam samí Ukrajinci, když přestal Takáč mlet byl slyšet dav příznivců Pavla cesky teda nemluvili,“ píše předsedovi SPD fanoušek Luboš. „No jen na chvilku jsem před polednem zapla televizi na čt 24 kde ukázali hrad a na stožárech visela jak ČESKÁ VLAJKA, tak ta UKRAJINSKÁ, tímto nám dokázali, že u nás už nejsme český národ, ale vypadá to víc než na UA. STYDÍM SE ZA NAŠÍ VLÁDU PĚTIHNUSU,“ komentuje Květuše.

„Mame tady v CR jednu takovou prazvlastni skupinu lidi – jsou to lidi, kteri v dobe covidu s rouskou na puse i spali, kteri se nechali vice jak 2 x ockovat, kteri byli prvni, co si dali UA vlajku na svuj profil pri vpadu Rusu na UA bez toho, aby se vubec ptali, proc to Putin udelal …a presne tato skupina lidi si zvolila stare zlo v podobe petikolky bez toho, aby jim doslo, ze prave tyto strany v nejvetsi mire po revoluci rozkradli a rozprodali nasi zem …takze neni divu, pane Okamuro, ze prave tito lide se chovaji tak „demokraticky“ … bohuzel me zarazi, ze je jich stale tolik a ze nas porad jeste ve vsech volbach prehlasuji,“ dodává fanynka Lenka.

Hokejová legenda Jiří Hrdina v tričku Bez Babiše a Okamury bude nejlíp! (FORUM 24)

Profesionální rozdělovač společnosti

Tomio Okamura je profesionální rozdělovač společnosti, jenž pro svůj politický i jiný zisk volí osvědčenou taktiku, která se osvědčila Miloši Zemanovi i Donaldu Trumpovi. Najděte si vrstvu frustrovaných lidí a snažte se je ještě víc frustrovat. Pak jim sdělte, že je zachráníte. Dávejte nesplnitelné a navzájem si odporující sliby, které nikdy nebudete muset splnit. Zbavte se ve svém okolí kohokoli, kdo by měl jedno promile odlišného názoru a kdo by chtěl třeba mluvit do rozhodování ve Spolku pro zajištění prostředků na dostavbu tubusové vily Tomia Okamury.

Když je někdo plný pocitu životní křivdy, tryská to z něj na všechny strany. Protože se nemůže pomstít skutečným či domnělým viníkům, hodlá se pomstít všem. Protože to není možné, bude takový člověk celý život nešťastný a skončí jako… no třeba jako Miloš Zeman.

Výraz „člobrdík“ je ale hezký, to se fanynce povedlo. Těžko si představit výstižnější protiklad státníka nebo veřejně uznávané osobnosti. V tomto ohledu je Tomio Okamura dokonalý člobrdík, dokonce přímo „suuuuuuuuprr člobrdík“. Jen se můžeme obávat, že pokud mu tak začneme říkat, tak se velký předseda začne třeba soudit, že se mu tak říkat nemá. Nebohá fanynka, co si pak počne?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články