Že má Tomio Okamura a jeho lidé jisté problémy s vnímáním reálného světa, to celkem víme. Nedochází to jen jeho oddaným uctívačům, kteří jsou na tom podobně. Vyznavačům Velkého předsedy to samozřejmě nevadí, protože jsou na tom se schopností úsudku stejně. Jinak by pochopitelně nemohli takové jedince volit a zahrnovat Tomia na sociálních sítích díky, jako kdyby přišel Mesiáš. Nás, co jsme absolvovali základní školu, to někdy ale zarazí.

Jak uvádí Denikn.cz, na ministerstvo kultury přišla v pátek pozoruhodná žádost. „Místopředseda sněmovny a předseda hnutí SPD Tomio Okamura se v písemné interpelaci ministra ptá, jestli Muzeum romské kultury požaduje bilion korun. Žádost se začala šířit po sociálních sítích. Její pravost potvrdil Deníku N sám Okamura. Tvrdí, že ho na údajnou žádost o bilion upozornil jeden z občanů. Ředitelka muzea Jana Horváthová to označila za nesmysl.“

„O jakou finanční částku přesně požádalo Muzeum romské kultury ve svém dopise z ledna 2019 na své výdaje? Proslýchá se, že požádali v dopise o částku bilion korun,“ píše Okamura a je zvědavý, na co a na jak dlouho muzeum tyto peníze chce.

Tady mají akademici z SPD nějaký problém. Bilion korun představuje sumu, která je skoro jeden roční rozpočet České republiky. Použít něco takového třeba jako dezinformaci do řetězového mailu je z hlediska etiky panující v SPD a vzhledem k nevelké myšlenové kapacitě okamurovců celkem pochopitelné. Vytáhnout to ale na světlo světa, aby to viděli i normální lidé, to už je slušný kousek.

Tady už to někdo nemá v hlavě úplně v pořádku. Tak to na světě chodí, jsou takoví lidé, ale pokud je někdo takový zákonodárce a místopředseda sněmovny, něco není úplně v pořádku.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora