Tomio Okamura šíří opět nechutné lži a nenávist

Záběr z videa šířeného Tomiem Okamurou (screenshot)

Záběr z videa šířeného Tomiem Okamurou | FOTO: screenshot

Dezinformátor Tomio Okamura šíří často různá videa bez kontextu, která poté lživě zasazuje do nesprávných míst nebo označuje rodilé místní občany za imigranty a podobně. Nyní ovšem překročil s šířením lží všechny meze a nechutně překroutil video tak, že by mu mohl závidět i nacistický ministr propagandy Goebbels.

3. července 2020 sdílel Tomio Okamura na svém Facebooku, Twitteru i YouTube video, které označil nápisem „Hrozné. Imigranti napadli ženu v portugalském Lisabonu. Tohle nesmíme připustit u nás! Hnutí SPD říká jasně – Stop imigraci, stop násilí!“ Video poté sdílelo dál téměř tisíc lidí.

Co ovšem video uvedené bez kontextu či zdroje ve skutečnosti zobrazuje? Jak zjistil server Poligrafo, k incidentu došlo ve městě Sintra v Portugalsku. Žena, která je na videu údajně napadena migranty, ve skutečnosti ve vlaku jako cestující pila alkohol a způsobovala výtržnosti, proto jí průvodčí nařídila vystoupit ve stanici Mercês z vlaku, jak zachycují jiná videa. Žena poté na průvodčí zaútočila, kvůli tomu vznikla potyčka s dalšími průvodčími, kteří útok opětovali a snažili se ženu zpacifikovat. To se jim ovšem nepovedlo a žena následně taškou se skleněnou lahví zaútočila na hlavu průvodčí.

Tento začátek incidentu Tomio Okamura úplně vynechává. Následně pomohli ostatní cestující Portugalci ženu znehybnit do příjezdu policie – právě tuto část zachycuje i video šířené Tomiem Okamurou a vydávané za údajný útok imigrantů. Úřady následně informovaly, že žena byla zadržena a probíhá vyšetřování.

Tomio Okamura tak z útočníka udělal oběť a z Portugalců imigranty. Toto manipulativní převrácení skutečnosti je jednou z nejnechutnějších snah Tomia Okamury šířit nenávist ve svůj osobní prospěch. Vážně má být někdo takto ulhaný, jehož hlavním cílem je rozeštvávat společnost bez ohledu na pravdu, místopředsedou Poslanecké sněmovny?

Lidem, kteří Tomiu Okamurovi něco věří, lze jen doporučit, ať si ověřují veškeré jeho výroky, aby se nenechali manipulovat pomocí jeho lží. Evidentně je zpráva o projevech extremismu Ministerstva vnitra ČR, která označuje hnutí SPD za dominantního šiřitele nenávisti, pravdivá.

Autor je poslanec za Piráty.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com