Tomio Okamura už je taky odborník na klima. Nastudoval to na Parlamentních listech

FB

Tak už i Tomio Okamura se stal odborníkem na klima. Přečetl si, co na Parlamentních listech říká nějaký geolog, a má jasno. Nejspíš ho měl už předtím, ale teď se může opřít o vědecký světový názor, jak se dřív říkalo.

Bez Grety by to nešlo, takže Tomio začal na Facebooku svou úvahu právě u ní: „Tohle Gréta neuslyší ráda. :-) Český vědec, geolog Karel Mach, vyvrací klima-hysterické báchorky o člověkem způsobeném globálním oteplování. V období pravěkých třetihor bylo na našem území o 10 °C více, než je nyní! Ke změně klimatu a teplot v minulosti docházelo vždy. Vědec dokonce zažil cenzuru svých podložených zjištění, která odhalují nové příčiny ohřívání planety.“

Obáváme se, že Greta to nejen neuslyší ráda, ale že to nejspíš neuslyší vůbec, protože nečte tak slovutný vědecký pramen, jako jsou Parlamentní listy, a nejspíš ani pravidelně nesleduje písání významného evropského politika Okamury. Sama si za to může.

Pak se tam cituje onen geolog a je to v podstatě něco jako „zemský ráj to na pohled“: „V Čechách se nemusíme bát globálního oteplení. Vidím při své práci konkrétní fosilie rostlin i živočichů. Vím, že tady – v období třetihor – bylo o deset stupňů Celsia více. Rozdíl zde v Čechách byl oproti dnešku pouze v tom, že jsme měli moře. Pobřeží moře se táhlo někde u Lipska. Jinak se po Čechách rozprostírala souš a jen v místě, kde docházelo k tektonickému prosedání, vznikaly močály. Jinak zde tekly řeky, rostly stromy a k žádnému global extension, jak všude teď slyšíte, nedošlo. A nekonalo se nikde na planetě.“

Věda v posledních dnech slaví. Prognostik Ing. Zeman zjistil, že slunce někdy svítí a někdy nesvítí a vítr někdy fouká a jindy nefouká a teď Tomio cituje geologa, který říká, že u nás kdysi tekly řeky a rostly stromy a nic zlého se nedělo.

Pro prosťáčky to nejspíš stačí. Teplo bylo, i moře bylo a řeky tekly a všechno o ovlivnění klimatu člověkem je podvod.

Tak malé poučení pro pana předsedu, byť asi zbytečné. Teorie o některých příčinách změn klimatu jsou teorie vědecké. Vědecké teorie se dělí na pravděpodobné a vyvrácené. Dokázané teorie z podstaty věci neexistují, nepřesně se tak říká těm velmi pravděpodobným. Je to proto, že člověk není vševědoucí a nikdy nemůžeme s jistotou říct, že nepřijdeme na vysvětlení trochu nebo úplně jiné. Pravděpodobnosti se držíme a díky tomu máme letadla, která většinou létají. Měli jsme je docela dobrá už desítky let, než se zjistilo, že po dosažení rychlosti zvuku najednou létat přestanou, neb se rozpadnou. Pak se odhalilo proč, ale tím to tady nebudeme zatěžovat. Prostě se najednou ukázalo, že o aerodynamice nevíme všechno.

Teorie zvýšeného ovlivnění klimatu lidskou činností v posledních 150 letech je převažující vědecký názor. Jsou i seriózní vědci, kteří mají názor jiný, tak jako jsou i dnes astrofyzici, kteří nevěří v teorii vzniku vesmíru velkým třeskem. Jedni ani druzí nejsou pitomci. Jakmile se ale do debaty o odborném problému začnou míchat fanatici a šarlatáni, je s rozumem konec. Věci neprospívá ani apokalyptické běsnění aktivistů, ani politické manévry podfukářů okamurovského a klausovského typu. Prostě tu máme úplné rejdiště sebevědomých Neználků, kteří by neudělali test z přírodopisu pro šestou třídu. Při sporech o radar tady takoví „odborníci“ rostli jak houby po Černobylu.

Pokud ale někdo ovlivňuje nějaké klima zcela jistě, tak jsou to papaláši nadbíhající ne moc bystrým voličům, kteří za vším vidí spiknutí a zlý Brusel. Ti tady všechno zamořují dost intenzivně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner