Tomio Okamura ze sebe najednou dělá ochránce křesťanských hodnot

(facebook)

Lhát a manipulovat je jedna věc, ale vyloženě se rouhat už je další level. Vůdce SPD, nenávistného a demagogického uskupení, si najednou připadá nejspíš jako na nějaké křížové výpravě.

Tomio se nám na svém Facebooku hned při pondělku zase rozepsal: „Premiér Maďarska Viktor Orbán v Praze u příležitosti 17. listopadu pronesl věty, které můžeme podepsat i my. Podle něho by reprezentanti neomarxistické revoluce ze Západu chtěli nejraději zlikvidovat svět založený na národních státech a na křesťanských principech. My ale chceme tento svět chránit, žít jako svobodný národ a sami rozhodovat o svých osudech, a ne žít jako podrobení poddaní. Slova Orbána podepisujeme. Opravdové hodnoty Evropy a její civilizace dnes hájí hnutí SPD či Viktor Orbán a středoevropské národy proti západní sluníčkářské totalitě a islamizaci. Braňte je spolu s námi.“

Okamura by měl předně vysvětlit, proč jako bojovník proti utlačování lidí stíhá svým posvátným hněvem Evropskou unii, která patří k nejsvobodnějším místům planety, ale nachází pochopení pro autoritářské Rusko. Koncem týdne jásal: „Nedivíme se Rusům, že nechtějí mít v Rusku politickou neziskovku Člověk v tísni financovanou Sorosem, USA a EU. Rusko zařadilo sluníčkářskou neziskovku Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací.“ A dodal: „Hnutí SPD také již připravilo a minulý týden do Sněmovny předložilo zákon, který má přistřihnout křídla politickým neziskovkám financovaným ze zahraničí.“

Prostě milovník svobody.

Jaké evropské hodnoty Okamura a jeho útvar zastávají, by bylo dobré vědět. Křesťanského na činnosti tohoto spolku a jeho vůdce není nic.

Orbánův režim je znám především jako autoritářská kleptokracie, kde peníze občanů proudí do těch správných kapes. Něco takového se jistě musí tzv. vlastencům líbit. Jen by měli okamurovci trochu brzdit ohledně povyku s penězi ze zahraničí. Přítel Salvini a přítelkyně Le Pen mají zálibu například v ruských penězích. Aby si tady někdo zbytečně nepřibouchl dveře.

Vyděsit lidi údajnou sluníčkářskou totalitou, pak před ní lidi zachraňovat a přijít si přitom na nějaké peníze, to ale není marný podnikatelský projekt. Ještě lepší než ta Tomiova cestovka pro plyšáky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]