Vůdce nizozemské Strany pro svobodu PVV Geert Wilders, kterého Tomio Okamura prohlašuje za svého přítele, je zklamán z toho, co ukazují povolební odhady výsledků voleb do Evropského parlamentu. Jeho protiunijní strana obdržela jen 4,1 procenta hlasů. V předchozích evropských volbách dostala 13,3 procenta, což znamená, že strana ztratí tři ze svých čtyř křesel.

Wilders to zklamaně okomentoval: „Bohužel PVV ztratila křesla. Doufali jsme, že jich budeme mít více křesel, ale s naším křeslem v Evropském parlamentu budeme bojovat ještě více společně s našimi evropskými přáteli proti monstru EU, islámu a masovému přistěhovalectví!“

Wilders se přitom tolik snažil, přirovnával Korán k Hitlerovu dílku Mein Kampf a vedl kampaň za jeho zákaz v Nizozemsku. Hlásal konec imigrace z muslimských zemí do Nizozemska a chtěl zákaz stavby nových mešit. Zdá se, že téma nějak přestalo táhnout.

Jak dopadnou ostatní, to nevíme. Čeká se úspěch Nigela Farage v Británii, jenže jeho probrexitová strana se v europarlamentu zřejmě moc neohřeje, takže s ní se budou síly napínat dost obtížně.

Jak budou národovecké a protiunijní síly vysvětlovat tento Wildersův debakl, můžeme odhadnout z toho, jak už to dělají teď.

Hezky to shrnul velký dezinformátor a anonymní šéf proruského Aeronetu, když napsal: „Neustále to opakuji pořád dokola, že snažit se dnes zastavit nelegální migraci v EU je stejné, jako se snažit vlámat do otevřených dveří. Je to naprosté nošení dříví do lesa, protože o zastavení nelegální migrace usiluje celá Evropská unie, a to včetně německé vládní CDU Angely Merkelové, kde to mají přímo ve volebním programu, že CDU prosazuje okamžité zastavení nelegální migrace. Všechny velké strany prosazují zastavení nelegální migrace, chápete to? Procesy nasunování migrantů dnes v roce 2019 probíhají jinak než v roce 2015 během migrační vlny.“

Zlatá slova. Nebylo by to ale ono, aby se tam nevloudila i vždy potřebná konspirace: „Dnes se migrace realizuje tajně, pomocí udělování pobytových, studentských, léčebných a podnikatelských víz. Arabové obsazují země EU legálně s veškerými vízy a potvrzeními. Nelezou přes drátěný plot, ale přilétají letadly do země, tajně, v noci, s doklady od hostitelské země už dopředu v ruce. Migrační kvóty jsou mrtvé téma!“

To je jasné. Dokud se dalo parazitovat na migrační vlně, byl to ráj. Jenže počty uprchlíků klesly na stavy před krizovým rokem 2015, tak se na věc musí jít jinak. Migrace přece probíhá tajně. Takové výklady jsou výhodné, protože když je něco tajné, tak to nemusí být vidět. Poněkud nepraktické je, že když je to tak tajné, špatně se to fotografuje. Propaganda přece jen potřebuje obrázky. Určité okruhy lidí moc nečtou, tak se na ně psaným slovem působí hůř a objíždět každou vesnici není úplně v lidských silách.

Tomio Okamura bude teď čekat, jak dopadne. V každém případě jeho naparování se vedle Wilderse na akcičce SPD v Praze teď působí trochu komicky. Buď měl těmi svými najatými autobusy dovést do Nizozemska nějaké voliče, nebo sem přivézt pár uprchlíků. Ti údajní akademici blízcí SPD mu to měli poradit.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora