TOP 09 chce donutit Babiše chodit na interpelace. Pro něj jsou však buzerací

ČTK

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. | FOTO: ČTK

Poslanci opozičního klubu TOP 09 a Starostové budou na dnešní schůzi Sněmovny chtít probrat účast ministrů na interpelacích a chystají návrh změny jednacího řádu dolní parlamentní komory. Nelíbí se jim, že někteří ministři odpovídat na dotazy poslanců nechodí. Například vicepremiér Andrej Babiš, uvedla místopředsedkyně STAN a poslankyně Věra Kovářová. Vycházela z analýzy, kterou nedávno probrala vláda.

„Docházka premiéra je relativně dobrá, problémem je vicepremiér Andrej Babiš. Bohužel takových případů více,“ konstatovala Kovářová. Podotkla, že ačkoli statistiku, kterou nechal vypracovat předseda vlády Bohuslav Sobotka, projednal kabinet, situace se od té doby nezlepšila.

[ctete-foto]61023[/ctete-foto]

Sobotka souhlasí s opozicí, ale nejedná

Babiš má spolu s šéfem vnitra Milanem Chovancem a zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (oba ČSSD) nejhorší docházku. Sobotka k tomu nedávno novinářům řekl, že polemizování s názory opozice a účast ve Sněmovně patří k práci ministrů, byť se jim to třeba nelíbí.

Babiš tvrdí, že na interpelace odpovídá písemně. Zdůvodnil to tím, že „interpelace někteří opoziční poslanci využívají k osobním útokům, interpelace opakují, i když dostali odpověď, a tím se (interpelace) občas mění na buzerace“. Navíc se prý často stává, že se více opozičních poslanců dotazuje na to samé.

Ústní interpelace se ve Sněmovně konají ve čtvrtek od 14:30 do 18:00. Maximálně první hodina a půl je určena na interpelování předsedy vlády, následují ústní interpelace na ostatní ministry.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner