TOP 09 odsoudila pročínské prohlášení: Ohnout záda je jednoduché

Reakce na prohlášení čtyř ústavních činitelů, kteří se rozhodli omluvit Číně kvůli návštěvě 14. dalajlámy, přišly od univerzit i dalších institucí, od jednotlivých občanů, ale také od politiků. Přinášíme prohlášení TOP 09.

Ohnout záda je jednoduché, ale těžko se pak zachovává hrdá tvář.

Česká republika byla ve světě vždycky uznávaná pro svůj boj za ochranu lidských práv. Postoj prezidenta, premiéra a šéfů obou komor parlamentu, kteří se distancovali od setkání jednoho člena vlády s tibetským duchovním dalajlamou, považujeme za ostudu a ponížení českých občanů.

Nejvyšší představitelé České republiky také včera jednoznačně dokázali, že nechtějí navazovat na odkaz Václava Havla a že jsou ochotni principy demokracie prodat za vidinu ekonomických zisků, která není a nebude ani naplněna.

Jsme rádi, že se v těchto dnech mohl Karel Schwarzenberg i další zástupci TOP 09 setkat s dalajlamou, nejen na akci Forum 2000, ale také v parlamentu. Slibujeme, že TOP 09 a její politici nikdy neohnou záda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner