TOP 09: Protiruské sankce nesmí být zrušeny

TOP 09

První místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek (vlevo) a europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer | FOTO: TOP 09

Prohlášení poslanců a europoslanců zvolených za TOP 09 k prodloužení protiruských sankcí

Poslanci za Evropskou lidovou stranu se jednoznačně shodli na doporučení pro nadcházející jednání Evropské rady, které má mimo jiné řešit i prodloužení protiruských sankcí. Jako europoslanci a poslanci zvolení za TOP 09 podporujeme toto stanovisko. Odsuzujeme ruské snahy o destabilizaci Ukrajiny a společně se stavíme za prodloužení sankcí do té doby, dokud nebudou minské dohody plně implementovány a Krym navrácen Ukrajině. Důrazně podporujeme politiku neuznání anexe Krymu Ruskou federací. Nesmíme zapomínat na to, že potlačování základních svobod a porušování lidských práv na okupovaných územích jsou stále zjevné. Jako například v případě Krymských Tatarů, kteří jsou vzhledem k jejich hlasitému nesouhlasu předmětem cíleného útlaku.

Rusko musí respektovat územní celistvost a suverenitu Ukrajiny v rámci jejích mezinárodně uznávaných hranic. Podporujeme Radu Evropy v jejím blížícím se rozhodnutí pokračovat v režimu sankcí a v případě potřeby volat po jejím zvýšení.

Doporučení Evropské lidové strany si můžete přečíst zde.

Praha 20. června 2016

Luděk Niedermayer, europoslanec za TOP 09
Marek Ženíšek. 1. místopředseda TOP 09
Jaromír Štětina, europoslanec za TOP 09

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner