Domink Feri vystoupil z TOP 09. K přerušení členství ho vyzvalo vedení strany

Dominik Feri (Roman Černý)

Dominik Feri | FOTO: Roman Černý

Předsednictvo TOP 09 se na mimořádném jednání zabývalo kauzou Dominika Feriho, který byl v minulých dnech několika dívkami nařčen ze sexuálního obtěžování. Poté, co mladý poslanec složil svůj mandát, přišlo i oficiální vyjádření jeho domovské strany. Dominik Feri byl vedením vyzván, aby přerušil své členství v TOP 09. Později přišla zpráva, že mladý politik stranu opustil.

„Informace o Dominiku Ferim, které se objevily v médiích, pokládáme za velmi závažné. Obvinění a jednání, které mu je připisováno, považujeme za neakceptovatelné nejenom pro veřejné činitele, ale také pro kohokoliv jiného,“ stojí v prohlášení TOP 09.

()

Její předsednictvo vyjádřilo podporu všem, kteří mohli být obětí takového jednání. „Pevně věříme, že se tomuto případu budou věnovat všechny kompetentní orgány a všechny případy budou co nejdříve pečlivě vyšetřeny,“ sdělila strana v tiskové zprávě.

„Ve světle těchto skutečností vyzývá předsednictvo TOP 09 Dominika Feriho, aby své členství ve straně přerušil, a to minimálně do doby, než budou všechna podezření řádně vyšetřena,“ vzkazuje vedení parlamentní strany.

Po páteční 13. hodině přišla zpráva, že Dominik Feri stranu opustil. „Chtěl bych vás informovat, že Dominik Feri dnes vystoupil z TOP 09,“ oznámil mluvčí Vladan Vaněk.

Deník N a A2larm na začátku týdne přišly s výpovědí několika dívek, které tvrdí, že se staly oběťmi Dominika Feriho. Podle výpovědí se měl politik dopustil nejen obtěžování, ale i znásilnění. „Vzal noční stolek a zatarasil jím dveře, abych nemohla z pokoje odejít. Opakovala jsem, že s ním sex mít nechci, a žádala ho, ať v nátlaku a fyzickém dobývání přestane. Utrhl se na mě, ať prý držím hubu a už nic neříkám, a pak se na mě vrhnul a měl se mnou sex navzdory opakovanému nesouhlasu,“ uvedla jedna z dívek. 

Dominik Feri následně oznámil, že rezignuje na funkci poslance a nebude kandidovat v letošních podzimních volbách. S obviněním však nesouhlasí. „Vždy jsem si přál politiku jinou, založenou na osobní odpovědnosti. Nyní chci jít sám příkladem. Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb. Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem,“ napsal na instagramu. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]