Topolánek: Kdo pro tohle zvedl ruku, rok by měl žrát jen hrůzy z Kostelce, Vodňan a Penamu

repro video: FB Andreje Babiše.

Sněmovna schválila návrh poslanců SPD, aby prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely od příštího roku prodávat povinný minimální podíl stanovených potravin vyprodukovaných v tuzemsku. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) vyzval poslance, aby byli trochu nacionalisty, pokud jde o české potraviny. Jako příklad uvedl, že když si dávají ve sněmovně kávu, přidávají si do ní německé mléko, což podle něj dosvědčuje, že zákon je potřeba.

Nápad okamurovců našel ve sněmovně podporu. Některým zákonodárcům to zřejmě přijde vlastenecké. Co to bude znamenat pro nakupující a konzumenty už je zřejmě moc netíží. Není divu, že poslední počin poslanců vyvolal tvrdou kritiku.

Expremiér Mirek Topolánek na Twitteru napsal:

Kdo pro tohle zvedl ruku, rok by měl žrát jen hrůzy z Kostelce, Vodňan a Penamu. Protože pro lepší odbyt malého, domácího producenta kvalitních potravin to opravdu neprotlačili. „Vlastenci“.

Ekonomka Danuše Nerudová je také poněkud ohromena:

Asi mi došly slova…. A už se moc těším, až recipročně zavede Německo či Francie kvóty na domácí automobily a součástky. Na tento nesmysl doplatí všichni občané ČR a hlavně ho všichni občané ČR zaplatí. A hádejte komu…

Ti, co hlasovali pro, hlasovali proti zájmům občanů této země, protože:

dojde ke zdražení potravin

klesne kvalita potravin

dojde k omezení základní svobody občana si vybrat

Tohle je návrat před rok 1989.

Konec hlášení.

Zdá se, že na sociálních sítích, aspoň na některých, se „vlastenci“ okamurovského typu moc nevyskytují. V ohlasech třeba zaznělo:

archiv

Brusel tohle Burešovi s Pitomiem a Mlausem smete ze stolu… Nejlepší řešení ale bude to zařídit i bez něj, takže hezky na podzim u voleb…

Inu, v Globusu měli celé bedny toasťáku z Penamu, ani ve slevě to lidi nebrali, co nebylo Penam, bylo hned pryč.

Další Agrofert sračky stejně. Andrejko potřebuje zajistit odbyt a jinou cestu než tuto, nezná. Podpora ze strany nácků už je jen třešnička bez chuti. Špíny.

Nemáte Bony? To jen, abych byl připravený až budeme pro banány chodit do Tuzexu.

No tak pečivo kupuju ve stánku u pekaře, maso uzeniny, sýry, jogurty se dají s appkou taky jakž takž vyfiltrovat a u toho ostatního mám 100 chutí začít natruc kupovat zahraniční výrobky.

Tohle je bohužel jediný způsob, jak dokáže náš velkostatkář podnikat. Obří dotace a zákony, které mu jdou na ruku.

Prostě se zdá, že slalom mezi regály, aby se člověk vyhnul Babišovým poživatinám a našel něco normálního k jídlu, bude ještě komplikovanější. Zástupcům lidu moc děkujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner