Topolánek o Babišovi: Jeho metody, drzost a nedotknutelnost eskalují

Eric Drooker

Bývalý premiér Mirek Topolánek se obává o bezpečnost České republiky. Důvodem je jednání Andreje Babiše, který je podle expremiéra bezpečnostním rizikem. Ministr financí totiž podle Topolánkových slov cíleně získával informace od útvarů policie, které později zneužíval například k vydírání.

Někdejší předseda ODS je častým cílem Babišových slovních útoků, ale oproti dalším kritikům ministra financí se nebojí reagovat. Nejnověji tak udělal v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Topolánek v něm například zmiňuje často skloňované Babišovy kontakty s vysokými policejními důstojníky. „Díky informacím, které s bývalými pracovníky ze služeb a speciálních útvarů policie cíleně získával, aby mohl lidi vydírat a využívat, má dokonalou přípravu,“ je přesvědčen expremiér.

„Poslední várka v osobě Roberta Šlachty a jeho podřízených je viditelným důkazem. Jeho metody, drzost a nedotknutelnost eskalují,“ varuje Topolánek. „V poslední době už nikoho ani nepouští ke slovu. Vůbec nepochopil principy demokratické diskuse, kompromisu, politické odpovědnosti. Útočí hlava nehlava,“ říká bývalý předseda vlády.

Kritice se nevyhnula ani ODS, které byl Topolánek předsedou a jejíž někteří představitelé připouštějí povolební spolupráci s Babišovým hnutím. „Po kolaboraci ODS s ANO v krajích je možné všechno. Pokud by k tomu došlo, tak je to konečná,“ myslí si bývalý politik. „Smysl existence ODS by byl nulový. ODS by pak velice snadno mohla následovat TOP 09 a přepustit liberálně konzervativní koncept KDU-ČSL se STAN,“ říká v HN Topolánek.

Překvapivě pozitivních slov se ovšem dočkal Miroslav Kalousek. „Má nebývalou schopnost revitalizace a přežití. Jako jediný odmítá kolaboraci s ANO a nikdy bych ho nepodceňoval. Nebylo by to poprvé, co vymyslel vítězný koncept. Uvidíme,“ upozorňuje Mirek Topolánek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články