Topolánek poslal Babišovi ostrý vzkaz. Zloděj a lhář se má na svět dívat přes mříže, napsal expremiér

Bývalý premiér Mirek Topolánek (ČTK/Šimánek Vít)

Bývalý premiér Mirek Topolánek | FOTO: ČTK/Šimánek Vít

Andrej Babiš (ANO) se pustil do předsedy vlády Petra Fialy (ODS) a expremiéra Mirka Topolánka. Toho označil za nejzkorumpovanějšího premiéra a obvinil ho, že lobboval proti propojení českých plynovodů s těmi v Polsku a Rakousku. Topolánek si slova šéfa hnutí ANO nenechal líbit. Podle něj by se měl bolševik, estébák, zloděj a lhář na svět dívat přes mříže. Ostrou přestřelku způsobil spor kolem projektu česko-polského plynovodu Stork II. 

„Slovensko minulý týden zprovoznilo nový plynovod z Polska. Díky němu se tak zbavilo jednostranné závislosti na ruském plynu. Stavbu zahájilo před čtyřmi lety. Tedy v době, kdy se naše tehdejší vláda rozhodla, že my žádný takový plynovod nepotřebujeme,“ prohlásil premiér Petr Fiala (ODS).

Eric Drooker

Občanští demokraté pak na sociální síti dodali, že Babišova vláda stavbu plynovodu z Polska zrušila a zvýšila naši energetickou závislost na Rusku. To šéfa hnutí ANO nenechalo chladným. „Přestaňte už konečně lhát a zeptejte se svého nejzkorumpovanějšího premiéra Topolánka, kdo tady lobboval proti dalším propojením ČR plynovody s Polskem a Rakouskem,“ pustil se Babiš do současného i bývalého premiéra za ODS.

Topolánek si slova Babiše nenechal líbit. „Všichni očekávají, že tě pošlu do p*dele. Nestojíš mi za to. Ani nemíním opakovat staré pravdy, že bolševik, estébák, zloděj a lhář se má na svět dívat přes mříže. Vadí mi ale tvoje nekompetence, neodpovědnost, populismus a malost. Navíc, 9 z 10 psychiatrů se shodne na diagnóze,“ vzkázal Babišovi bývalý premiér.

Polsko a Slovensko propojil nový plynovod v minulém týdnu. Umožní větší diverzifikaci dodávek zemního plynu v Evropě. Premiéři obou zemí Mateusz Morawiecki a Eduard Heger na slavnostní ceremonii k otevření plynovodního propojení označili projekt za krok ke zvýšení energetické bezpečnosti. Přímé propojení s plynovodem z Polska chystá podle dřívějšího vyjádření premiéra Petra Fialy také Česká republika.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články