Topolánek se občanům omluvil za Jermanovou a Vildumetzovou a naznačil, za co je považuje

Jana Mračková Vildumetzová (ČTK)

Jana Mračková Vildumetzová | FOTO: ČTK

Mirek Topolánek se na twitteru omluvil za Janu Mračkovou Vildumetzovou a Jaroslavu Pokornou Jermanovou. Obě svoji politickou kariéru startovaly v ODS. Teď patří k nejagilnější Babišově úderce. Topolánek evidentně reagoval na vystoupení Vildumetzové v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na TV Prima.

„ODS byla historicky schopna vyprodukovat mimořádné mimoně a hlupáky. Tak už to u velkých stran bývá. Za Janu Mračkovou Vildumetzovou a Jaroslavu Pokornou Jermanovou z Agrohnutí se chci ale veřejnosti omluvit osobně,“ napsal Topolánek na twitteru.

Vildumetzové její práce pro hnutí vlastněné Babišem přinesla v minulosti křeslo poslankyně i hejtmanky. Nyní je opět ve sněmovně, a dokonce se dostala jako místopředsedkyně do jejího vedení. Na své politické cestě postupně vystřídala Stranu zelených, ODS a posledních asi šest let hájí Andreje Babiše jako jedna z nejviditelnějších členek ANO.

Podobnou cestu urazila i Jaroslava Pokorná Jermanová, jen vynechala Stranu zelených. Z ODS přešla v roce 2012 k Babišovi, kde našla štěstí. Po mnoha kauzách, do kterých se zamotala jako hejtmanka Středočeského kraje, kde zaslouženě prohrála volby, má od loňského října poslanecký mandát.

Obě ženy jsou proslulé obhájkyně Babiše. Na úřadě Jermanové dokonce došlo k podivným přesunům pracovníků ve chvíli, kdy tam měli řešit jednu z kauz Andreje Babiše.

Topolánkova omluva se s největší pravděpodobností vztahovala na vystoupení Vildumetzové v Partii. Tam například tvrdila, že vyhráli volby nebo že žádná strana po osmi letech ve vládě nedosáhla takového výsledku jako loni ANO. Ani jedno není pravda. Konání Vildumetzové zapadá do scénáře, který údajně připravilo marketingové oddělení ANO na následující měsíce. Poslanci ANO začnou veřejně vystupovat a útočit na vládu. Babiš bude hodný a smířlivý, což mu má zřejmě pomoci dostat se na Hrad. Řada poslanců ANO začala na sociálních sítích vystupovat skutečně až nyní, i když mnozí jsou ve sněmovně už třetí volební období.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com