Totality proti koronaviru: Bolívie nasadila letectvo, Lukašenko poslal lidi do polí

Eric Drooker

Poněkud svérázné metody uplatňují v boji proti pandemii koronaviru některé autoritářské a totalitní režimy ve světě.

Zatím nejzajímavější úder čínskému viru zasadila Bolívie. Tamní ministr obrany Vladimir Padrino López na něj podle serveru El Universal zaútočil demonstrací jednoty a odhodlání. Bolívie svádí boj o život, bolivijské vzdušné síly (Fuerza Aérea Boliviana, FAB) podniknou „zvláštní let na znamení jednoty v boji proti koronaviru,“ oznámil Padrino na Twitteru.

Běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka nechává virus chladným. V pátek začalo v zemi první kolo místní fotbalové ligy. Obhájce titulu Dynamo Brest hostil FC Smoleviči. Diváci fandili, objímali se a fotbalisté si podávali ruce, nechyběl ani kamerunský záložník Brestu Gaby Kiki.

Pokud jde o pandemii, která nyní sužuje celý svět, Lukašenko lidem už minulý týden poradil: „Choďte do suché sauny, protože virus hyne při 60 stupních.“ Další prevencí proti viru je prý řádná strava a vnitřní dezinfekce. „Pravidelná snídaně, oběd, večeře a každodenní pití vodky,“ nechal se slyšet autoritář, který stojí v čele státu už 26 let.

Vůbec nejlepším lékem na čínský virus je ale podle Lukašenka práce na poli. „Není potřeba panika, prostě je třeba pracovat. Obzvlášť příjemné je vidět v televizi, jak lidé pracují s traktorem a nikdo nemluví o viru. Traktor vyléčí všechny. Pole všechny vyléčí,“ nabízí svůj recept běloruský autoritář.

Naprosto netečný postoj k viru pak zaujal severokorejský vůdce Kim Čong-un. Jeho diktatura jednoduše prohlašuje, že se koronavirem nikdo v zemi nenakazil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]