Trable ministra zdravotnictví. Asi mám velký nos, hájil se Blatný na tiskovce

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) (ČTK)

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: ČTK

Těžké chvíle zažíval ministr zdravotnictví Jan Blatný na středeční tiskové konferenci po jednání vlády. Šéfa resortu zdravotnictví nerozhodila složitá situace kolem koronaviru ani nepříjemné otázky novinářů. Ministra tentokrát zradil obyčejný respirátor. 

Středeční tisková konference po jednání kabinetu Andreje Babiše (ANO) probíhala poněkud nestandardně. Snad zásah vyšší moci, technický problém nebo dokonce tradiční politické strany způsobily, že ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) potrápil vlastní respirátor.

reprofoto/Česká televize

Špatně nasazený respirátor ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO)

Blatný měl téměř po celou dobu tiskové konference pokrývku úst a nosu špatně nasazenou. A právě ministrův nos zůstával několik desítek minut odhalen. Na to ho upozornil až redaktor deníku Blesk Jakub Veinlich. „Chtěl bych vás upozornit, že celou tiskovou konferenci nemáte dobře nasazený respirátor, protože si nezakrýváte nos,“ vzkázal Blatnému novinář v závěru svých otázek.

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží (FCM)

Ministr rukou svůj respirátor překontroloval a na připomínku redaktora okamžitě reagoval. „Děkuji za upozornění. Možná jste si všimli, už jsem to také slyšel opakovaně, že se respirátoru dotýkám. To je právě proto, že se ho snažím opakovaně upravovat. Možná mám příliš velký nos,“ vysvětloval Blatný.

Odhalení tělesných proporcí ale z ministra Blatného mediální hvězdu kabinetu Andreje Babiše jistě neudělá. Neotřesitelnou pozici má totiž stále šéfka resortu financí Alena Schillerová (za ANO). Naposledy nezklamala v minulém týdnu, když problémy s povinností mediků platit daň z příjmu hodila na kraje. Tématu jsme se věnovali zde.

Prvenství pak drží Schillerová se svým silvestrovským příspěvkem, ve kterém umožnila národu nahlédnout pod pokličku svých geniálních prezentací a ukázala záběry, které jsme údajně nikdy neměli vidět. Vy si můžete poslední den v roce podle ministryně financí připomenout zde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]