Tradá do Děčína, co je lepší než Londýn. Česku vládne kampaň proti cestování

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Pokud jezdíte autem, určitě jste si také všimli billboardů, které vám sdělují, že nějaké české město je lepší než jiné místo v zahraničí. Například Děčín je prý lepší než Londýn. A pokud sledujete zpravodajství, jistě jste zaznamenali hysterii kolem Čechů, kteří si „přivezli koronavirus z dovolené“. Už se zdálo, že svět i uvažování lidí se vrací do normálu, ovšem jak se zdá, chyba lávky.

Titulní strana Babišových Lidových novin v úterý sdělovala, že lidé už vozí ten zlý koronavirus ze zahraničí. A považte – nakazilo se šestnáct lidí! Tak to je tedy skutečná tragédie a nejspíš by se měla okamžitě zpřísnit všechna ta opatření, která tu nejspíš dost lidí miluje. A vůbec, co abyste ve vedru zase nosili všude roušky? Tak se na vás musí, když chcete cestovat, holoto.

Pavel Hofman

A kdo vůbec potřebuje někam jezdit? U nás je přece taky krásně. Ano, v České republice bezpochyby krásně být může. Je tu spousta míst, která stojí za vidění. Ale neustálé stupidní opakování toho, jak je to skvělé, že letos někteří z nás zůstali doma, že Krumlov a Kutná Hora jsou bez lidí, tak tam všichni pojeďme, a že prostě každý musí jet do Děčína (koho zajímá nějaký Londýn?), to slyšíme dnes a denně.

Ano, opravdu je dobře po koronavirové pandemii podpořit domácí ekonomiku. Malé firmy, oblíbené hospody, kina nebo třeba farmářské trhy. Ale vězte, pokud chcete prostě jet s rodinou k moři, nejste ničím horší než ti, kteří dávají na facebook fotky s dovětkem o tom, jak zjistili, že „všude dobře, doma nejlíp“. Pokud je vám nejlíp, když cestujete, ještě pořád tu máme svobodu a teď dokonce i otevřené hranice.

Pokud přijde druhá vlna epidemie, je třeba se připravit také na druhou vlnu hysterie. A také na další snahu omezovat práva a svobody víc, než je nutné (jak tomu bylo letos na jaře). A to musíme rozhodně odmítnout. I kdyby nám až nepochopitelně silná propaganda vnucovala cokoli, nikdo nás tu nemůže zavřít a diktovat nám, jak budeme žít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner