Tradiční ostuda je tady. K vypuštění Zemana na rybník bylo potřeba osm lidí

Osmm lidí je potřeba na to, aby byl Zeman vypuštěn v člunu. (Jiří Ovčáček)

Osmm lidí je potřeba na to, aby byl Zeman vypuštěn v člunu. | FOTO: Jiří Ovčáček

Jeden z dílků každoroční ostudy, kterou Miloš Zeman a jeho tým páchá České republice, je opět tady. Zemana zřejmě jeho lidé instalovali do modrožlutého nafukovacího člunu Challenger a vypustili na rybník nedaleko jeho chalupy na Vysočině. Naznačuje to fotografie, kterou zveřejnil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Dokud byl Zeman schopný tuto akci zvládnout víceméně sám, bylo možné ji brát jako dosti výstřední zálibu, o které by se snad raději nemělo mluvit. Nicméně, už v loňském roce museli strážci prezidenta prostě vzít a usadit do člunu. Na dalším člunu potom seděli oni a na šňůrce pana prezidenta tahali po rybníku. Letos je to ještě podstatně smutnější. Zeman už definitivně kývl na to, že se bude pohybovat na invalidním vozíku.

()

Na fotografii, kterou Ovčáček zveřejnil, je se Zemanem tým osmi lidí, kteří mu zřejmě mají každoroční zážitek na rybníku zprostředkovat. Osm státem velice slušně placených lidí se musí starat o to, aby byl Zeman uložený do člunu, a musejí ho tahat po hladině. Špičkově vycvičení strážci. Nestoudné toto po nich vůbec chtít.

Jak by mohl vypadat snímek z dovolené jakéhokoliv jiného prezidenta v tomto stavu? Tak co například fotografie prezidenta s jeho rodinou někde v lázních? Nebo úplně jednoduše prezident při čtení nějaké hodnotné knihy v parku v Lánech? To bychom asi chtěli moc. Je lepší uložit vozíčkáře do nafukovacího člunu a tahat ho po rybníku.

A tak, i když se zdá, že Zeman má dovolenou permanentně, jen si z ní občas odskočí, aby trošku poškodil Českou republiku, musíme sledovat tuto nekonečnou ostudu našeho krajně výstředního pana prezidenta. Slušně řečeno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]