Tragédie na dovolené: Medvěd vytáhl uprostřed noci ženu ze stanu a zabil ji

ilustrační foto (AdobeStock)

ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Obrovskou tragédií skončila dovolená pro pětašedesátiletou Američanku. Přímo ze stanu ji v noci vytáhl medvěd. Ostatním táborníkům se sice zvíře podařilo odehnat, pro Leah Davis Lokanovou už ale bylo pozdě, informovala americká televize CBS.

Neuvěřitelný příběh se odehrál v malém městečku Ovando v americkém státě Montana. Medvěd, který vážil zhruba 180 kilogramů, vzbudil všechny táborníky v úterý kolem třetí hodiny ráno. Následně se ale zvíře stáhlo.

Lidé proto odnesli veškeré své jídlo ze stanů a nechali jej položené venku. O více než hodinu později se však medvěd vrátil a chytil ženu, která spala ve svém stanu. Ostatní okamžitě přispěchali na pomoc a dokázali zvíře odehnat pomocí spreje. Žena však utrpěla smrtelné zranění. Záchranáři, kteří dorazili na místo, se snažili ženu oživit, bohužel neúspěšně.

Před vražednou výpravou do kempu měl údajně medvěd v kurníku zabít několik ptáků. Zvíře hledal vrtulník, nepodařilo se jej však najít. Místní proto plánují rozmístit pasti právě v blízkosti kurníku, aby medvěda nalákali.

Podle myslivců by měl být zabit okamžitě, když se ho podaří najít. Na místě tragédie byly odebrány vzorky DNA, aby bylo konkrétního medvěda možné identifikovat.

Oběť se podle kamarádky na cyklistický výlet těšila celé měsíce. Zdravotní sestra už měla několik takových dovolených za sebou. „Milovala tento druh dobrodružství. Žena v jejím věku a dělala takové věci. Měla vášeň pro život, která není obvyklá,“ popsala kamarádka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články