Tragédie na Moravě: Revue FORUM přináší jedinečnou sérii Jana Šibíka

()

Téma číslo jedna posledních týdnů je jednoznačně spoušť, která zůstala v sedmi moravských obcích po řádění tornáda. Hned po tragédii na místo vyrazil skvělý fotograf Jan Šibík a právě jeho fotky si můžete prohlédnout v Revue FORUM. Číslo vychází v pondělí 12. července, najdete jej v trafikách nebo ZDE

Není to ale „jen“ Morava, čemu se v Revue FORUM věnujeme. Přinášíme velký rozhovor s hercem Tomášem Měcháčkem. Ten nedávno v živém vysílání řekl Luboši Xaverovi Veselému, co si o něm myslí. Šokovaný Veselý mu nedokázal odpovědět. Ale my jsme samozřejmě mluvili i o tom, co Tomáše Měcháčka čeká jako herce.

Další rozhovor, který v Revue FORUM najdete, vedl Jaroslav Bican. Hovořil s Věslavem Michalikem, kandidátem na ministra financí za STAN, o všech zásadních ekonomických otázkách naší země. Protože po Aleně Schillerové zbyde nepochybně opravdu hodně chyb a problémů.

Ale nevyhnuli jsme se ani aktualitám, novinkám u našeho premiéra Andreje Babiše, a také u budoucnosti naší země. Pavel Šafr ve svém textu varuje před spojením, které by mohlo po volbách nastat: hnutí ANO, SPD, KSČM a Přísaha. Takováto kombinace by byla pro českou demokracii smrtící.

Jako vždy jsme nahlédli do světa (1. arabsko-izraelská válka), do kultury (Dan Hrubý píše o pozůstalosti Franze Kafky) i do historie (Jan Jandourek o tom, co se dělo v létě 1941). A nechybí samozřejmě ani Nová Orientace! Tak jděte do trafiky nebo objednávejte elektronicky. Ať se vám dobře čte i předposlední číslo – v srpnu už přijde Týdeník FORUM (předplaťte si ho tady).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com