Tragédie pokračuje. Babiš, očkování a country for the future

repro ČT

Andrej Babiš a jeho plán | FOTO: repro ČT

Předseda vlády Andrej Babiš po dlouhé době dorazil na tiskovou konferenci. Sice nešlo o vystoupení před novináři po jednání vlády, ale o informace o očkování na ministerstvu zdravotnictví, ale aspoň jsme zjistili, že žije a že možná taky občas dělá něco jiného než fotky na facebook. Ovšem i tak to byla tragédie.

Babiš dál provozuje svůj nesmyslný mikromanagement, který zjevně způsobil i skandál s očkováním úředníků a jejich příbuzných namísto těch, kterým jde momentálně o život. Každý, kdo Babiše zná, si to umí představit: chaoticky křičí do telefonu, chová se jako sprostý a nervózní ředitel celého světa a nedá si nic vysvětlit. Tak to ostatně dělal už v Agrofertu.

archiv M. N.

Ten obrovský papír, kterým před lidmi mával, nás má asi vytáhnout z problémů. Také se hned cítíte dobře a bezpečně, když ten nesmysl vidíte? Česká republika nemá zjevně žádný normální plán a podle toho taky všechno vypadá.

Ještě lepší je ale strategie očkování seniorů. Ti nad osmdesát let se mají hlásit na vakcínu on-line, dostanou šestimístný kód a tak dále. A tohle všechno připadá normální člověku, který neumí používat počítač, nosí u sebe složky papírů a jediné, co dokáže, je negramotně odepsat na sms. Bylo by opravdu pěkné, kdyby všem v přímém přenosu ukázal, jak se to skvělé přihlašování vlastně dělá.

Když člověk sleduje tu přehlídku marnosti, nezbývá než propadat se do skepse. Věřit tomu, že se něco vyřeší rychle a efektivně, když situaci řídí ti, které dennodenně sledujeme před kamerami, je možné jen velmi těžko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner