Trapas našeho národního Američana Erika Besta: Odborník na média nechápe průzkumy

repro ČT

Erik Best | FOTO: repro ČT

Že samozvaný analytik Erik Best otevřeně slouží protičeským, zejména ruským zájmům, to je z mnoha jeho vyjádření patrné. Do toho patří i pravidelná kritika České televize. Smůla ovšem je, když se snažíte kritizovat něco, čemu vůbec nerozumíte.

Best na svém twitterovém účtu uveřejnil otázku: „Proč věnuje ČT dvě minuty zavádějící zprávě o tom, že politické strany mohou potenciálně získat až 200 % hlasů?“ A přidal printscreen ze zpravodajství s moderátorem a grafy.

Smůla ovšem je, že se jednalo o volební potenciál. Ten se zjednodušeně řečeno zabývá tím, koho by byli dotázaní ochotni volit – a logicky může přesáhnout 100 procent hlasů. Někteří lidé jsou totiž samozřejmě ochotni uvažovat o více stranách či hnutích.

Na Besta reagoval zástupce šéfredaktora zpravodajství František Lutonský. „Evidentně jsme se tomu měli věnovat déle, když stále ještě nechápete volební potenciál,“ napsal a ironicky doplnil, že Best zjevně uvažuje o volbě SPD, KSČM nebo DSSS.

Best je nz naprosto nepochopitelných důvodů zván do médií – a to nejen do Parlamentních listů, ale třeba do Českého rozhlasu – jako odborník, a to zejména na americkou politiku. Vždy se u jeho představení posluchačům a čtenářům zdůrazní, že je to „Američan“. A protože je to náš jediný česky hovořící Američan vystupující v našich médiích, tak se stal vlastně naším národním Američanem, který nám tolik rozumí.

Americký původ Erika Besta je zcela zavádějící informací. Zjevně slouží někomu trochu jinému, než jsou Spojené státy. Podstatnější je informace, že je absolventem moskevské vysoké školy. To totiž lépe vysvětluje jeho úhel pohledu na naši politickou i mediální realitu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner