Trapas v Polsku. Slovákům zkazili státní znak

(http://www.futbalsfz.sk)

Velké rozčarování čekalo na slovenské fotbalisty po příjezdu na mistrovství Evropy do 21 let, které hostí Polsko. Oficiální autobus, kterým mají fotbalisté během turnaje v Polsku jezdit, sice na sobě měl státní znak Slovenska, ovšem neúplný. Jak je vidět na fotografii, slovenský dvojkříž na něm nestojí na trojvrší. Slováky před měsícem podobně urazili pořadatelé hokejového mistrovství světa. Ti jim místo slovenské hymny zahráli slovinskou.

„Samozřejmě že jsme si hned všimli, že na našem hráčském autobusu máme špatný státní znak. Oficiálně už jsme požádali o nápravu − aby nám dali na autobus správný státní znak,” uvedl na stánkách slovenského fotbalového svazu jeho prezident Ján Kováčik.

Slovenskou fotbalovou reprezentaci do 21 let vede český trenér Pavel Hapal „Přiznávám, že jsme tak trochu rozčarovaní touto nepříjemností, ale naší prioritou bylo zvládnout všechny organizační a sportovní povinnosti v souvislosti s prvním tréninkem v Polsku. Téma státního znaku zarezonovalo, ale naše koncentrace směrovala k úvodnímu tréninku,“ komentoval situaci Hapal.

Poláci už celou situaci napravili a státní znak Slovenska na hráčském autobuse je tak, jak má být. První zápas turnaje svede v pátek proti sobě právě Slovensko s domácím Polskem. Tak snad bude tentokrát vše v pořádku a Slovákům pořadatelé nezahrají třeba hymnu Maďarska.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner