Trapná kauza TikTok měla zřejmě zakrýt totální neschopnost vlády

Influenceři Anna Šulcová a Jakub Gulab s ministrem zdravotnictví Janem Blatným. (Instagram Anny Šulcové.)

Influenceři Anna Šulcová a Jakub Gulab s ministrem zdravotnictví Janem Blatným. | FOTO: Instagram Anny Šulcové.

Celá aféra okolo propagace vlády na čínské sociální síti TikTok je tak trapná, že nejednoho člověka jistě napadá, že mělo jít jen o nějakou zastírací akci, která měla překrýt totální neschopnost a průšvihy vlády Andreje Babiše. Ano, vypadá to tak.

Aféra TikTok přišla v dobu, kdy stoupá počet nemocných, vláda stupňuje zákazy, bourá zbytečně postavenou nemocnici, není schopná sehnat vakcínu ani jehly, vytrvale jedná naprosto zmatečně, doporučuje přestat očkovat, aby doporučení po dvou hodinách popřela, a tak dále. Reálně je to tak, že vláda Andreje Babiše vytváří každý den tolik překvapivých průšvihů, že je obtížné vše obsáhnout a popisovat a přitom sledovat osud průšvihů z minulých dnů.

Co s tím? Vytvořit něco, čím se všichni budou bavit, co budou všichni řešit a co vše ostatní tak nějak překryje. Třeba slaboduchou a naprosto zbytečnou kampaň na vyvracení lží okolo očkování. Něco tak překvapivého a předraženého, že to ohromí. A to se povedlo. Jenže autoři myšlenky zřejmě nepočítali s tím, že protagonisté kampaně nevydrží tlak veřejnosti a už po několika hodinách to vzdají. Stát tak zbytečně nevyhodí půl milionu korun. Alespoň v tomto případě tedy.

Vytvořit kampaň na vyvracení lží o očkování, jež by měla být primárně určena pro seniory, a tuto kampaň nechat natočit dva mladé lidi, kteří videa umístí na čínskou sociální síť, o jejíž existenci naprostá většina seniorů v České republice nemá tušení, to už chce šikovného myslitele. Celé je to tak neskutečné, že musí jít jednoznačně o záměr, který má něčemu sloužit.

Nicméně, smutek není na místě. Podle všeho jsou videa natočená a na sítě údajně půjdou, ale zadarmo. Protože těch půl milionu korun, kvůli kterým si jeden z herců založil na podzim firmu, prý nakonec neutratí za reklamu, na kterou měly být peníze určeny. Takže o další videa nepřijdeme. V tom úvodním jsme se dozvěděli, že Strakova akademie má zahradu, lustr a že je z okna hezký výhled. V příští epizodě to bude asi něco o tom, jak velká je půda a jak tajemné jsou sklepy.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner