Trapná komedie kolem Zemanova zdraví. Nejvíc šokuje jeho rodina

Repro ČT 24

Miloš Zeman | FOTO: Repro ČT 24

Prezident Miloš Zeman je nemocný člověk, to vidí i malé dítě. V jeho věku a s ohledem na jeho životní styl se jedná o úplně normální věc. Prezidentská kancelář se ale zjevně rozhodla i v této otázce zaměřit na to, abychom se cítili jako v Sovětském svazu: Bude se lhát, lhát a lhát až do poslední chvíle.

Přitom je to úplně zbytečné. Jiří Ovčáček nemusí na sociálních sítích kázat o slušnosti, důstojnosti a o novinářských hyenách. Stačilo by přiznat pravdu a nikdo by po ní dál nepátral, nikdo by si z celé té tragikomické záležitosti nedělal legraci, nikdo by se nerozčiloval, ani on. Bylo by to rozhodně důstojnější než tohle trapné divadlo.

Zeman byl v září na vyšetření, o kterém tvrdil, že ukázalo, jak je zdráv. Vzápětí se dozvídáme, že absolvuje v Ústřední vojenské nemocnici, tedy ve špičkovém pracovišti, „rekondiční pobyt“. A vrcholem všeho je, že ve chvíli, kdy opouští areál, jeho ochranka dělá vše pro to, aby novináři nemohli natáčet prezidentovu špatnou chůzi. A tohle opravdu někomu připadá normální?

Pavel Hofman

To, že chce Zemana na Pražském hradě co nejdéle udržet skupina cynických politických podnikatelů v čele s vlekařem bez prověrky Mynářem a ruským lokajem Nejedlým. To je logické. Ovčáček, ten už se zbláznil definitivně, a lze úspěšně pochybovat o jeho kontaktu s realitou. To, co je ale skutečně zarážející, je chování Zemanovy manželky Ivany a dcery Kateřiny.

Kateřina Zemanová přerušila studium a přijela z Londýna do Prahy, aby „byla tatínkovi oporou“. Opravdu ona ani její matka nechtějí tuhle ponižující frašku ukončit? Opravdu se Ivana Zemanová cítí tak dobře jako první dáma, že tomu hloupému divadlo jen tak přihlíží?

Ano, Miloš Zeman už nemusí jet do jediného kraje, na žádnou zahraniční cestu, prostě jen tam, kde z něj jeho okolí získá ještě nějaké ty výhodičky. Že to ale takhle daleko nechala zajít jeho rodina, to je fascinující.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner