Travolta se proměnil v Santa Clause a dal vzpomenout na Pulp Fiction

Eric Drooker

Pro mnohé filmové fanoušky se Pulp Fiction stalo kultovním snímkem. Toho využili i tvůrci nové reklamy, v níž se objevuje John Travolta. I když roli Vincenta Vegy vyměnil za oblek Santa Clause, narážek na Tarantinovu klasiku je v klipu, který herec sdílel na svém Instagramu, mnoho. 

Travoltův Santa už používá internet a výhodu videohovorů. A s kým jiným by si hrdina gangsterky z roku 1994 mohl volat, než se svým tehdejším parťákem, Samuelem L. Jacksonem. Tentokrát mu ovšem nepomáhá čistit automobil od krve, ale nabízí mu kreditní kartu.

Stylově má na sobě tričko s nápisem “Happy Hollidays ‚With Chesse’ ”. Tím připomíná slavný rozhovor o čtvrtlibráku se sýrem, popíjení koktejlu zase odkazuje na návštěvu Travolty s Umou Thurman v baru u Mazaného králíčka. 

Samuel L. Jackson si opět zahrál s Travoltou. (zdroj: repro youtube.com)

Na stejnou část filmu si diváci vzpomenou i při závěrečném Santově tanci, který nápadně připomíná proslavený twist. 

Pro Travoltu bylo Pulp Fiction po úspěchu Pomády z roku 1978 dalším hitem, který mu pomohl zpět na výsluní. Přestože se mu původně do natáčení filmu vůbec nechtělo a režisér Quentin Tarantino měl co dělat, aby ho přemluvil, nakonec nelitoval. Nejen, že si “střihnul” jednu ze svým nejslavnějších rolí, ale také si vysloužil nominaci na Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA. 

Další roky kariéry šestašedesátiletému herci ovšem podobnou roli již nenabídly. V roce 1997 se sice divákům líbil ještě film Tváří tvář, v němž si vyměnil identitu s Nicolasem Cagem, ale další hit už nepřišel. Za zmínku snad stály už pouze snímky Chyťte ho!, Okrsek 49 či Kat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články