Sněmovní vyšetřovací komise by měla podle Radiožurnálu podat trestní oznámení na bývalé ministry ČSSD Bohuslava Sobotku a Milan Urbana. Šéf komise Lukáš Černohorský z Pirátů má za to, že jsou odpovědní za nevýhodnou privatizaci. Takové kroky přitom ve skutečnosti pouze pomhají Andreji Babišovi a jeho teorii „všetci kradnú“. Měli bychom řešit skutečné problémy České republiky.

Premiér Andrej Babiš nemá být obžalován v kauze Čapí hnízdo. Jsou tu kauzy jako korunové dluhopisy nebo nevýhodná reklama, taktéž na Čapím hnízdě. Aktuálně vládnoucí politici si se svou mocenskou arogancí dělají, co chtějí. Protikorupční revoluce vynesla na vrchol ty největší korupčníky. A tohle pirátské „pusťte nás na ně“ prostě a jednoduše zakrývá podstatu našich potíží.

Ne, rozhodně nechceme říci, že se nemají řešit skutečné zločiny proto, že tu je Andrej Babiš. A stejně tak nechceme říci, že by Piráti v mnoha otázkách nedělali skutečně dobrou práci. Ovšem kauza OKD je mnohem složitější a jakýsi lidový soud tady vynáší rozsudky pro „Čau lidi“ a pro Parlamentní listy.

Bohuslav Sobotka je člověk, kterého nenávidí celá dezinformační scéna. Nenávidí ho premiér Babiš i prezident Miloš Zeman. Oba dva jej rádi spojují s miliardářem Zdeňkem Bakalou a využívají to ke špinění jím vlastněných médií, která na rozdíl od vydavatelství Mafra dodržují běžné novinářské postupy.

Celá vyšetřovací komise pro OKD je pochybná, vybírá si mediálně vděčné téma a neřeší vůbec nic. Je to jen nahrávka na smeč všem těm, kdo o skutečné řešení a o skutečná vyšetřování vůbec nestojí.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora