Trestu za střet zájmů Babiše zbavil úřad, který je sám ve střetu zájmů

ČTK

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Andrej Babiš si může odškrtnout další kauzu jako vyřešenou. Krajský úřad Středočeského kraje pravomocně rozhodl, že není ve střetu zájmů a neovládá svá média. Jak už je to téměř se vším okolo Babiše, ani tohle rozhodnutí není jen tak.

O jeho střetu zájmů totiž rozhodl úřad, který je ve vztahu k Babišovi sám ve střetu zájmů. Vedou ho totiž jeho podřízení. Konkrétně hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, která je sama zapletena do několika kauz. „Řešení“ na Středočeském kraji doprovázely navíc mimořádně nestandardní kroky.

Po prvním rozhodnutí úřadu v Černošicích a odvolání Babiše ke Středočeskému kraji došlo na krajském úřadu k bleskové, utajené a ničím nepodložené reorganizaci tak, aby případ Andreje Babiše řešili jiní úředníci než ti, ke kterým měl případ původně putovat.

Sám potrestaný Babiš a jeho spojenec Miloš Zeman navíc na Černošice vyvíjeli skandální tlak a pomlouvali tamní úředníky. Babiš například prohlašoval, že mají rozhodovat maximálně o úklidu sněhu.

Jermanová je sama zapletena do několika skandálů. Například okolo vyplácených milionů ze státních peněz prostřednictvím podivných smluv na neznámá jména. Trapná pak je kauza, kdy její manžel jezdí na své soukromé cesty služebním autem Středočeského kraje, atd. Rozhodnutím svého úřadu si tak zřejmě umazala několik černých puntíků.

Především ale Středočeský kraj ukázal, jak funguje Babišistán. Střet zájmů premiéra je v této věci naprosto evidentní. Sám to dokázal na tajných nahrávkách zveřejněných tajemným účtem Julius Šuman. Onen střet zájmů je možné pozorovat v každém vydání jeho tisku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner