Třetina ruských lékařů v průzkumu uvedla, že musí vylepšovat statistiky o koronaviru

Pixabay/EvgeniT

Více než třetina respondentů v nedávném průzkumu mezi 509 zdravotnickými pracovníky působícími v ruských nemocnicích během pandemie koronaviru uvedla, že dostali pokyn neoznačovat úmrtí na pneumonii způsobenou koronavirem jako úmrtí na COVID-19.

Smyslem úprav údajů o příčinách úmrtí je „opravit“ ruské statistiky o výskytu a úmrtnosti na koronavirus.

Anketa se objevila v mobilní aplikaci Spravočnik vrača. Výsledky průzkumu získal ruský web Meduza.io. Podle něj 23,4 procenta respondentů uvedlo, že jejich nemocnice upravené na příjem pacientů s nemocí COVID-19 nebyly připraveny, a dalších 16,1 procenta je přesvědčeno, že příliv nových pacientů jejich nemocnice přetížil.

Roman Černý

Téměř 40 procent respondentů uvedlo, že jejich přístup k záchranným osobním ochranným prostředkům je buď nepravidelný, nebo nedostatečný, a více než polovina zdravotnických pracovníků, kteří odpověděli v průzkumu, se domnívá, že jejich nemocnice nepřijímají dostatečná opatření na ochranu zaměstnanců během pandemie.

Více než 90 procent respondentů si myslí, že mají přímý kontakt s nosiči COVID-19, a téměř 70 procent uvedlo, že zaznamenali pacienty infikované touto nemocí.

Téměř 80 procent respondentů uvedlo, že mají kolegy, kteří byli nakaženi COVID-19, a dalších 6,9 procenta, že sami byli pozitivně testováni.

Podle oficiálních čísel z 25. května Rusko za poslední den zaznamenalo 8946 nových infekcí koronavirem (o 347 více případů než předchozí den). Tím celkový počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v zemi dosáhl 353 427.

Většina případů je v Moskvě (v minulém dni tam bylo diagnostikováno 2560 nových případů), v Moskevské oblasti (831), Sankt Petěrburgu (374), ve Sverdlovské oblasti (279) a v regionu Nižnij Novgorod (229).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner